Голосування вдома

Можуть лише вдома. Мова про людей, які не в змозі самостійно дістатися до виборчої дільниці. До них члени комісії ходили самі. Що це за процедура та хто віддавав свій голос вдома, дізнавалася Марина Покшіна.  

На дільниці №531147 члени комісії готуються йти до виборців, які не в змозі самостійно дістатися сюди. Беруть з собою бюлетені, списки та скриню. Спершу їдуть до жінки, яка живе за адресою Зіньківська, 8. Надія Поночовна вже чекала їх біля під'їзду. Разом із членами комісії та жінкою йдемо у квартиру. Пенсіонерка дає паспорт. Представники з виборчої дільниці перевіряють документи та дають пані Надії бюлетені. Вона передивляється їх та, коли всі відвернулися, голосує. Після цього їй підносять скриню, пенсіонерка вкидає бюлетені туди. Розповідає: їй вже 88 років, тому не могла прийти сама на виборчу дільницю.

Надія Поночовна, голосувала вдома

-Дуже зручно, а так я б не пішла. І дідусь мій, він пів року тому помер. І він вдома голосував. Ми вдома голосували. Ноги уже дійдуть туди, везти нікому. Оце подзвонять свої, спитають «як», прийдуть, куплять, що потрібно, подивляться на мене, а так сама. 

Йдемо далі із членами виборчої комісії. У будинку за адресою Дослідна, 4 живе інша жінка. Їй 93 роки. Тому бабуся не в змозі не лише прийти на виборчу дільницю, а й поставити позначку напроти обраного кандидата. Їй допомагає це зробити донька Наталія Коновська. Жінка переконує: її мама чекала, коли прийдуть члени комісії, бо дуже хотілося віддати свій голос.

Наталія Коновська, донька жінки, яка голосувала вдома
- Вона в нас лише в квартирі, не виходить на вулицю, не може, але по квартирі вона ходить, так що Слава Богу.
- Що ви робили для того, щоб до вас прийшли з виборчої дільниці? Якісь документи подавали чи заяву писали?
- Заяву писала.
- Куди?
- Там в ПТМЗ.


Усі ці бюлетні рахуватимуть разом із іншими після 20 години.

Марина Покшіна, кореспондент

-На цю дільницю звернулися 20 виборців. Це ті, хто можуть проголосувати лише вдома. Члени комісії обійшли всіх та дали можливість людям віддати свій голос. Після цього скриню з бюлетнями повернули назад на дільницю, на видне місце, де вона буде стояти упродовж усього дня. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію