Що таке гонзо-критика та як не ображати літераторів, пишучи рецензії

У Полтавській обласній бібліотеці презентували книгу харківської філологині Тетяни Трофименко – «Окололітературне: усе, що ви хотіли знати про сучасну українську  літературу».

«Не тільки сповнене тролінгу чтиво, але і пізнавальне та інформативне видання», зазначено в  анотації до книги «Окололітературне». Харків’янка Тетяна Трофименко вважає - критика має бути жива та жвава, поза складної системи стосунків та дружби між автором та літературознавцем. 

Віра Мелешко, кандидат філологічних наук

- Працює вона в стилі «гонзо». Тобто це своєрідний такий літературний критик, котрий дуже суб’єктивний, який не зважає на особистість автора. Він може бути знайомий з автором, але в центрі його уваги сам твір.

У книзі - оригінальні та іронічні рецензії на твори сучасних вітчизняних письменників за останнє десятиліття. При чому як маловідомих, так і майстрів пера. Серед останніх - Василь Шкляр та Ліна Костенко. Критикеса наголошує  - її думка суто суб’єктивна. 

Тетяна Трофименко, літературний критик (м.Харків)

- Мені здається, культура сьогодні настільки динамічна, що не може поєднуватися з стабільною роботою, в одній сфері на одному місці. І мені хотілося щоб сучасна українська критика була так само дратвовим місцем для спілкування та певних дискусій, конфліктів.

Модератором зустрічі був полтавський письменник та перекладач Сергій Осока. Подібні зустрічі з авторами бібліотекарі планують робити й надалі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію