Шантаж чи спосіб відстояти свої права?

Другий день біля будівлі Полтавської міської ради стоїть намет. У такий спосіб ліквідатор аварії на ЧАЕС Михайло Сухотін бореться за свої права. Чоловік оголосив безстрокове голодування. Переконує: не піде, поки його вимоги не будуть виконані. Просить відключити його квартиру від централізованого опалення офіційно. Чи законно це та що говорять чиновники та представники «Полтаватеплоенерго», дізнавалася Марина Покшіна.

Михайло Сухотін – ліквідатор аварії на ЧАЕС та інвалід-чорнобилець. Чоловік показує нам своє тимчасове житло. Намет під стінами міської ради полтавець поставив ще вчора. Ділиться: вимог багато. Тому й оголосив безстрокове голодування, допоки вони не будуть виконані. Голодувальник розповідає: хоч і є в нього пільги на комунальні платежі, оплачувати їх повністю він не в змозі. 

Михайло Сухотін, голодувальник

- Мені навіть 50% дорого платити за тепло, за централізоване опалення. Я був змушений відключитися від централізованого опалення, про що повідомив організацію це «Полтаватеплоенерго». Вони мені відмовили, я попросив прислати мені комісію та зафіксувати факт, що я відімкнений і не користуюся їхніми послугами, тим більще, що договору з ними в мене не було взагалі ніколи.

Чоловіку відмовили. За його словами, у «Полтаватеплоенерго» спеціаліст пояснив: Михайло Сухотін це зробив незаконно. Тому продовжують нараховувати з 2015 року за невикористану послугу. Зараз, пояснює голодувальник, організація подала позов до суду. В якому вимагають сплатити 8400 гривень. Чоловік з таким поворотом подій не погоджується.

Михайло Сухотін, голодувальник

- 21 серпня має відбутися суд. Я буду подавати зустрічний позов, тому що в мене у квартирі залишилися «стояки». І я, виходить, весь цей час добровольно роблю транзит теплоносія.

Згодом до Михайла Сухотіна приєднався пенсіонер Володимир Дмитрієв. Він також прийшов під стіни міської ради, бо переконує полтавець, також зібрався чималий борг за тепло. Пояснює: платити такі шалені суми не може. Точніше – йому просто не вистачає пенсії.

Володимир Дмитрієв, пенсіонер

- На ліки не вистачає, ходжу, як бомж.

- А скільки вам нараховується за місяць приблизно?

- 700 чи 800.

Згодом до чоловіків виходять представники Полтавської міської ради. Серед них – заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексій Чепурко. Він відразу пояснює чоловіку: допомогти зможе. Утім не з усім. Питання з боргами, пояснює Олексій Чепурко, Михайло Сухотін повинен вирішити самостійно з підприємством «Полтаватеплоенерго».

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Це ваші стосунки з «Полтаватеплоенерго». Я тут, на жаль, допомогти не зможу. Але я вам зможу допомогти в оформленні процедури – відключення вас від централізованого опалення. Для цього ви повинні звернутися в органи місцевого самоврядування, згідно з чинним законодавством і орган місцевого самоврядування дасть вам цей дозвіл.

У «Полтаватеплоенерго» про скандального споживача знають. Заступник генерального директора Роман Кашин пояснює: у них не було іншого виходу, окрім, як звернутися в суд. Бо, мало того, що Михайло Сухотін не платить за тепло вже кілька років, він ще й відрізав труби. Це, переконує, представник підприємства, зробив незаконно. І ніяким чином не звільнив себе від оплати тарифів за спожите тепло. 

Роман Кашин, заст. генерального директора КП «Полтаватеплоенерго»

- Станом на 1 червня 2017 року заборгованість у даного споживача була у межах 4500 гривень. Жодного платежу протягом 2 років не було здійснено, внаслідок чого сума заборгованості зросла більше, ніж на 11000 гривень на даний час. Унаслідок чого, підприємство було змушене звернутися до суду.

Якщо ж на місцевому рівні ситуацію вирішити не вдасться, то переконує Михайло Сухотін, він піде під стіни Верховної Ради. Та буде вимагати розібратися з його проблемою депутатів. Там, переконує голодувальник, вимагати буде і підвищити пенсію.

Михайло Сухотін, голодувальник

- Чорнобильцям не платять те, що їм повинно бути по закону.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію