Минуло два місяці, а проблема на місці

Наша знімальна група ще в травні їздила до міста Глобино. Місцеві скаржилися на викиди до річки Сухий Омельник, через що загинула риба. Тоді міська влада дискутувала з людьми на питання законності діяльності очисних. Яка ситуація наразі, знає Анна Ружін.

Очисні за 11 млн. гривень. Саме вони, на думку місцевих, стали причиною екологічної катастрофи. Мали б механічно очищувати крупні фракції, використовуючи біологічну систему очищення та знезараження ультрафіолетом, але їх запустили без тестування і з аналізами води, що потрапляють до водойми, згідно з хімічним аналізом проб, не все в порядку.   

Юрій Копанішин, голова об'єднання «Рибалки Глобинщини» 

- До недопускання очисних на старій, то у нас була вода чиста. Вона проглядалася більше 1,5 метра. У даний момент у нас проглядається у річці Сухий Омельник вода 35-40 см. А далі темно. У нас пропало дуже багато риби. Через температурний режим риба пішла на теплу воду і почала дохнути.

На той момент проводили не одне зібрання. Громадські активісти протягом цього часу зверталися до різних інстанцій. Кобеляцька прокуратура за фактом звернення розпочала розслідування, а від Департаменту державної аріхтектурно-будівельної інспекції отримали вже перші відповіді. 

В ході перевірки представником замовника на розгляд не подана проектна документація, яка розроблена приватним підприємством «УКРСЕРВІСПРОЕКТ» та, відповідно до якої, здійснювалось вказане будівництво, що є порушенням.

За вказане порушення на посадову особу Виконавчого комітету  Глобинської міської ради складено протокол про адміністративне правопорушення та буде притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. 

Володимир Молодчин, громадський активіст 

- За даними і явними ознаками видно, що вода трішечки чистіша біжить із труби. Але технічний канал, який вони вирили і з якого напряму перетікає в річку вода, то це не ліквідували. Хоча йшла домовленість на останній зустрічі з підрядною організацією про те, що вони переведуть ці стоки на відстій додатковий, що не потрапляло «прямиком» до річки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію