Розмови про економіку та інвестиції

У залі Полтавської ОДА зібралися представники громад з усієї області. Для них проведуть практикум з  економічного розвитку. Перш за все, це стосується вкладів в ОТГ, розвиток малого і середнього бізнесу, фінансування інвестиційних та інфраструктурних проектів.

Практикум проводять у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ

- Крім практикумів, ми проводимо засідання регіональних платформ у рамках цього проекту. Туди запрошуємо місцевих депутатів, де їм міські голови чи заступники доносять до депутатів Верховної Ради свої питання та проблеми.

На думку голови Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України та очільника міста Миргород Сергія Соломахи, подібні заходи необхідні для представників громад.

Сергій Соломаха, голова Полтавського регіонального відділення АМУ, Миргородський міський голова

- Сьогоднішній захід направлений на те, щоб ми почули щось нове, дізнались, обмінялись досвідом. Для цього й існує цей проект, який реалізується спільно з Асоціацією міст та USAID. Ми фактично щомісяця проводимо різні заходи. У різних містах. Сьогодні це Полтава.

Полтавська область є унікальною. Оскільки всі механізми, які надає держава та проекти міжнародно-технічної допомоги, втілюють у життя. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Нещодавно ми отримали затверджений Кабміном Перспективний план, відповідно до якого в області мали створитися 77 ОТГ, але процес створення триває. В подальшому будемо вносити зміни, щоб органи місцевого самоврядування в статусі ОТГ вийшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

У рамках Міжмуніципального співробітництва, Полтавщина є лідером. На її теренах укладено понад 100 договорів. Цьогоріч для громад  області спрямовано 94,4 млн грн державної інфраструктурної субвенції. За словами Інни Іщенко, уже подано заявки на 158 проектів. Їх передали Мінрегіону на розгляд для виділення коштів на реалізацію. Це придбання комунальної техніки, ремонт шкіл, садочків, облаштування доріг.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію