Асоціація приватних клінік закликала залучати до розгляду випадків медпомилок профтовариства

Асоціація приватних медичних закладів (АПМЗ) закликала активніше залучати до розгляду випадків медичних помилок представників професійних спільнот і асоціацій.

"У всьому світі всі медичні помилки стають предметом вивчення, базою для розробки алгоритмів і деталей нових планів, протоколів і стандартів лікування. Без професійних асоціацій, які мають досвід і спеціалізуються в цьому напрямі, ні судмедексперт, ні слідчий, ні суддя не зможуть зробити об'єктивний аналіз", - сказав голова правління Асоціації приватних медичних закладів України (АПМЗ), виконавчий директор Медичного центру Святої Параскеви (Львів) Дмитро Левченко.

Він зазначив, що АПМЗ готова "стати майданчиком для діалогу професійних асоціацій, які зможуть всебічно вивчити кожен медичний випадок, який став предметом розгляду, з точки зору медицини".

"Ми бачимо небезпечну тенденцію демонізації роботи лікаря. Це починає працювати проти самої системи охорони здоров'я, коли пацієнти бояться лікарів, звертаються до них пізно. МОЗ теж не має об'єктивної інформації про якість медичної допомоги, оскільки сьогодні якість медичної допомоги в Україні розглядається лише через призму кримінальної відповідальності", - сказав Левченко.

У свою чергу, директор клініки репродуктивної медицини "Надія" Валерій Зукін зазначив, що, за даними реєстру судових рішень, протягом 2017-2019 рр. за ст. 140 Кримінального кодексу (неналежне виконання професійних обов'язків) проти медиків було винесено 13 обвинувальних вироків, і лише три виправдувальних. При цьому кримінальні провадження відкриваються найчастіше проти хірургів.

Водночас, із 2007 до 2016 рр. включно українські суди винесли вироки за 133 кримінальними справами щодо окремих лікарів або медичних закладів. За 119 справами медиків визнали винними і лише в 14 випадках (10,5%) вироки були виправдувальними. Зукін наголосив на необхідності врегулювання на законодавчому рівні поняття "медична помилка", а також введення класифікації медичних помилок.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію