Балет на пагорбах з відходів, фотосет на сміттєзвалищі

Полтавські  активісти організації «Volunteer Community» влаштували еко-перфоманс «Хто, як не ти», закликавши українців не засмічувати довкілля, а відправляти відходи на спеціальні заводи з переробки.

Мовою мистецтва - про засмічену країну. Сморід та витонченість, потворна пустка та обнадійлива молодість. «Це гра на контрастах», кажуть учасники перфомансу.  

Ірина Коноз, співорганізаторка, учасниця «Poltava Volunteer Community»

- Наше сміттєзвалище Макухівське – воно перевичерпало свій ресурс вже на 140 відсотків. Це просто як два футбольних поля, висотою з дев’ятиповерхівку. Це просто страшно.

Алла Кришталь - професійна балерина, героїня театралізованого етюду у центрі міста та фотосесії на Макухівському звалищі. Фотографував полтавський відеограф Олександр Хоменко. Світлини висітимуть у «Міській кав’ярні» до 19-го липня.

Алла Кришталь, балерина, учасниця перфомансу

- Це не передати словами. Коли в лісі, там де зелено, гарно, красиво, висять пакунки, бляшанки. В мене пішли мурашки по шкірі. Тому що це дуже жахлива картина, коли з одного боку прекрасний ліс, а з іншого – прекрасне сміттєзвалище.

Організатори кажуть - доводилось чути, іноземці запитують, чи є у Полтаві гори. За них гості приймають пагорби відходів на Макухівці, що можна розгледіти з оглядового майданчика біля Білої Альтанки. На сміттєзвалищах України  накопичено 12,5 мільярдів тонн відходів.

Щороку кожен українець «створює» майже 300 кілограмів сміття. 

Тетяна Безотосна, керівник «Poltava Volunteer Community»

- Наша балерина – це Україна, яка хоче іншого майбутнього. Яка не хоче не хоче жити в цьому сміття, і хоче, щоб щось змінилося.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію