Не влаштовує стан тротуару – не мовчи!

Житель міста Кривий Ріг пропонує фотофлешмоб. Це цікавий спосіб достукатися до міської влади і викликати у неї поштовх до дій. Як долучитися та що говорять про ініціативу чиновники у Полтаві - далі у сюжеті.

Анна Ружін, кореспондент

- Побачив яму - сфотографуй. Вистав до соц.мереж з поміткою адреси та хештегом #ТротуарНеКратер. Така ініціатива належить мешканцю Кривого Рогу. Фотофлемоб, який набрав рівня всеукраїнського масштабу.

Ідея належить Юрію Понькіну. Чоловік проживає в місті Кривий Ріг та пересувається містом на інвалідному візку. Тож рівна пішохідна зона та доступність йому вкрай необхідна. 

Юрій Понькін, автор фотофлешмобу 

- Я декілька років тому намагаючись привернути увагу людей та звернути увагу на дорогу перед моїм будинком. То просто заїхав в центр величезної ями. Мене сфотографували і я виклав на фейсбук. Пожартували. Але тут я згадав це фото і саме так у нас флешмоб якось і виник.

Взяти участь у фотофлешмобі. Для цього потрібно:

1) Зробити фото ями чи вибоїни на тротуарі.

2) Викласти фото з підписом у такому порядку: місто, адреса та хештег #тротуарнекратер.

Автори флешмобу відзначають, що варто врахувати, що на фото має бути видно саме пішохідну зону. І як показала практика в Кривому Розі, фотографувати краще з нижньої точки.

Сам же автор фотофлешмобу сподівається, що така акція приверне увагу чиновників і тоді будуть зміни. 

Юрій Понькін, автор фотофлешмобу 

- Ми хочемо, щоб це увійшло в якусь систему. І щоб це було як «за положено».  Щоб дотримувалися завжди і всюди. Не знаю, як то буде. Звичайно ж ми маємо надію, звичайно ми оптимістично на все дивимось, вивівши цей флешмоб на всеукраїнський рівень.

У Полтавській міській раді до фотофлешмобу ставляться позитивно. У місті таких пішохідних зон, як у Кривому розі, вистачає. Не треба навіть йти на околиці. Досить пройтися повз міську раду, зупинку Котляревського чи Корпусний парк. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ 

- Місто зараз знаходиться у такому стані, що це буде суцільний флешмоб. Якщо люди хочуть, то будь ласка. Я їм лише подякую. Тим більше у них є можливість говорити і співпрацювати з депутатами, яких вони обирали. І переконувати депутатів, щоб не лише я це робив, а й мешканці на округах виділяти побільше коштів на ремонт тротуарів.

Олексій Чепурко додає, що ситуація, яка склалася - це не справа одного дня. Все це - за останні десять років, а може і більше. Кошти планують виділяти і з часом все ремонтувати. При формуванні бюджету депутати заклали 50 мільйонів гривень на капітальний ремонт тротуарів. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ 

- На жаль, до цього міська влада не приділяла уваги до проблеми тротуарів. У нас більше звертали увагу на дороги, але, на сьогодні, я щодня намагаюся проходити близько 10- 12 кілометрів в день. Я ходжу по цих тротуарах і бачу цю проблему. І повірте мені знаю її не гірше вас. 

До фотофлешмобу приєднуються один за одним міста по всій Україні. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію