Пожежа на коліях: горів електровоз з Полтави до Харкова

Фото Романа Стороженка
Фото Романа Стороженка

Загорілася кабіна несправного товарного потяга, що тягли з Полтави до Харкова. Через це рух поїздів на лінії затримали на 3 години.

14 липня о 10:17 на номер «101» надійшло повідомлення про пожежу на залізничному шляху у Валківському районі Харківської області. Загорілася кабіна електровозу товарного потяга, що рухався з Полтави до Харкова. Рятувальники гасили займання близько 2 годин, через що довелося затримати рух інших поїздів на лінії. Про це повідомили в прес-службі ГУ ДСНС України у Харківській області.

Подія сталася на 36-му кілометрі залізничного перегону Люботин-Західний поблизу села Буцьківка — на залізничній станції «Пирогово». Займання виникло у кабіні та тяговій установці непрацюючого електровозу, який транспортували на ремонт разом з рештою рухомого складу. Потяг складався з двох електровозів — працюючого та непрацюючого — та 56 вантажних вагонів.

До поліції про подію повідомили о 10:37. Як повідомив відділ комунікації поліції Харківської області з посиланням на працівників пожежної служби, попередньо, займання сталося через ймовірне коротке замикання електродротів.

За даними ІА «Полтавщина», непрацюючий електровоз ВЛ80К-019 тягнули до Харкова електровозом ВЛ82М у складі вантажного потяга. Бригада першого електровоза підняла струмоприймачі й, з незрозумілих причин, не опустила їх, коли наближалася до Огульців. ВЛ80К-019 — електровоз змінного струму. Таким електрифіковано лінії від Полтави до Огульців. Огульці — це станція стикування, після якої, далі на Харків, іде постійний струм. Від нього і загорівся трансформатор електровозу.

Площа пожежі складала близько 30 м². Займання загасили силами двох пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС, за допомогою одного пожежного потяга. Пожежу локалізували об 11:16, а ліквідували — о 12:32. Під час пожежі ніхто з громадян не постраждав. Внаслідок події відбулась затримка руху залізничного транспорту. Як повідомляють очевидці, пасажирські поїзди очікували близько 3 годин.

Усі обставини події встановлять слідчі.

Стрічка новин