Затвердили нові стандарти вищої освіти

У Міносвіти затвердили 100 нових стандартів вищої освіти: на бакалавра та магістра. Зокрема, прописали, які сучасні компетентності має мати випускник. 

Нові стандарти розробляли з весни 2016 року понад 800 фахівців з вишів, наукових установ та представників роботодавців. 

Інноваційність цих стандартів в тому, що вони не визначають конкретні курси, які має прослухати студент, їхні обсяги чи форми контролю. У цих стандартах закладено лише одне — результат, який студент має досягти після закінчення навчання. Як йти до цього результату — справа вишу та студента, зазначають у МОН.

Завдяки цьому система стає гнучкою, допомагає побудувати роботу так, щоб це враховувало всі сильні сторони та потреби студента. Для університетів — це спосіб досягти більшої автономії, запропонувати більше різнопланових програм, пояснюють у Міністерстві.

"Довго цей процес не міг зрушити з мертвої точки, оскільки ми не мали Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти — совісті вищої школи. Саме це агентство мусить погодити новий стандарт перед тим, як він вступить в силу. Трохи більше 100 днів роботи НАЗЯВО — і от вже 100 якісних стандартів", — додала Лілія Гриневич.

Загалом, вже розроблено понад 250 стандартів вищої освіти для бакалавра, магістра та доктора філософії. Стандарт вищої освіти —  це сукупність вимог до змісту та результатів освітньої діяльності закладів вищої освіти і наукових установ за кожним рівнем вищої освіти в межах кожної спеціальності (ст. 10 Закону України «Про вищу освіту»).

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію