Параду не бути

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вирішив скасувати військовий парад на День Незалежності 24 серпня. Обіцяє: зекономлені кошти віддасть військовим у вигляді премій. Дехто з полтавців розкритикував таку ідею гаранта, інші, навпаки, підтримали. Що говорять місцеві та що політині есперти – дізнавалися наші журналісти.

На паради ходив і в дитинстві, і в дорослому віці. Полтавець Андрій Птіцин ділиться: спогади про святкування Дня Незалежності України – гарні. Чоловік переконує: безмежно любить свою країну. Ідею президента відмінити цього року ходу в столиці підтримує. Говорить: є безліч інших проблем, куди можна було б спрямувати такі великі кошти. 

Андрій Птіцин, полтавець

- Я вважаю, що зараз ми – давно незалежна країна, і зараз робити паради не бачу в цьому ніякого сенсу. Якби наша країна була супер державою, то в такому випадку це було б логічно, а так, як не вистачає грошей ні на яку з галузей, тим більше, вся ця корупція... і з іншими моментами, ні.

А от полтавець Андрій Андрущенко зовсім не погоджується з таким рішенням гаранта держави. Переконує: це неповага до людей, які захищають нас на Сході. Ділиться: парад – чи не єдиний спосіб нагадати людям, що їхнє мирне життя – це заслуга наших героїв.

Андрій Андрущенко, полтавець

- Є армія, яка воює. І парад, на жаль, – одна з нагод нагадати населенню України і тим людям, які забувають, що у нас є війна, що є люди, які воюють, які, на жаль, несуть великі втрати з пораненими і загиблими, і про це не можна забувати. Люди починають забувати.

Експерти переконують: до такого рішення президент прийшов не одразу. Вплинула і тут політика. Ігор Гарбарук переконує: так Володимир Зеленський «збирає голоси на вибори».

Ігор Гарбарук, експерт

- Хтось хоче, щоб військові проголосували, хтось, навпаки, щоб інша група проголосувала. У кожного свої інтереси. Але, що найголовніше ми забуваємо?! Ми забуваємо про національні інтереси України.

Політичні експерти таке рішення пов'язують із спробами обійти конкурентів. На тих самих парламентських виборах. Мовляв: цей вчинок покаже, що Зеленський в змозі проявити ініціативи та прийняти історичні для країни рішення.

Олесандра Решмедилова, політичний експерт

- Повинен бути баланс, я дивлюся, що та є сильна конкуренція. Є умовно сила Порошенка, яка забігла на цей правий фланг і сильно орудують, з'явився «Голос», який дуже сильні ні звідки відкусує, це вже видно по соціології. Є ті самі праві сили об'єднані. Тому не вистачає помірних соціалістичних ініціатив.

Доки експерти сперечаються, полтавці залишаються при своїй думці. Андрій Андрущенко переконаний: відмовившись від параду, ми відмовимося від героїв на Сході, які захищають наше сьогодення і майбутнє. Інший полтавець Андрій Птіцин переконаний: премія для військових буде набагато достойнішою і їм це дасть сили і наснагу захищати нас. Бо, мовляв, у мирний час все ж гинуть люди. 

Андрій Птіцин, полтавець

- Так, я колись ходив на паради, в принципі, як і всі мої однолітки, так і більш старші, і більш менші, але на той час, мені здається, була із Радянського Союзу ментальність, привита громадянам таким способом, що це необхідно, це показувало велич країни.

Утім, якщо президент виконає свою обіцянку, то премії отримають солдати строкової служби, сержанти, офіцери, військові, які перебувають на Донбасі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію