Щороку в другу неділю липня відзначається День рибалки

Це – професійне свято працівників рибного господарства, втім, відзначають його й ті, для кого риболовля – просто хоббі. Напередодні наші журналісти побували у селі Надержинщина під Полтавою та поспілкувалися з представником цієї справи. Про захоплення, прикмети та забобони – Анастасія Карнаух – далі.

Олександр Мироненко проживає у селі Надержинщина, що під Полтавою. Працює машиністом насосного устаткування на пожежному потязі. Це копітка, відповідальна робота. Вимагає серйозності. А от рибалка – це хоббі. Бо можна відпочити, подумати про життя, насолодитися природою. Та й біля ставка – тихо, ніхто не заважає. 

Олександр Мироненко, рибалка

- Вчився кидати вдома на огороді. В батька знайшов спінінг. Потім поїхав на річку. Два рази кинув, піймав щуку і відразу приїхав додому хвалитися мамі, що я спіймав таку рибину. А вони: «Чого ж ти ще не ловив». А я: «Ну, кажу, зараз ще поїду».

Полюбляє рибалити з дитинства. Постійно їздив на річку з батьком та братом до Котелевського району ловити рибу. Риболовля на річці відрізняється різноманітністю риби. Може клюнути плотва, підлящик, лящ, щука, судак. А ще рибалка Олександр Мироненко поділився з нами власними секретами приманки.

Олександр Мироненко, рибалка

- Подобається ловити на манку. І коріандр добавляю, зубну пасту, і часник, щоб запах був. Шукаєш, на що краще карась ловити. Пристосовуєшся до ставка, до риби.

Кожна рибалка починається з приготування. Треба підготувати прикормку, зварити перловку, перебрати вудочки тощо. Щодо прикмет, Олександр каже, що на повний місяць та на молодика не виходить вдало порибалити. А от під дощ риба ловиться добре. 

Олександр Мироненко, рибалка

- Якщо їдеш на рибалку і побачив зайця, то краще додому повертатися. Скільки разів виходило так, що заєць перебіг дорогу, – без риби приїжджав додому.

Кращий спосіб зрозуміти рибалок – стати одним із них. Для кожного – це особливий вид діяльності. Рибальство має різні види: від любительської на ставку до професійної на морі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію