Віруючі Полтави та області вшанували Горбанівську ікону Божої Матері

Полтавська чудотвориця. Мова – про Горбанівську ікону Божої Матері. Щорічно 13 липня полтавці та гості міста урочисто відзначають свято на її честь. Вона перебуває у Свято-Макаріївському кафедральному соборі. Сьогодні віруючі пройшли Хресною ходою до Горбанівського жіночого монастиря.

Служба починається в Макаріївському кафедральному соборі. О 17.00 12 липня на День Петра і Павла тут влаштували Всеношну. Так, за традицією, уже впродовж багатьох років, ділиться протоієрей Микола Довганич, вшановують головну святиню Полтавщини – чудотворну Горбанівську ікону Божої Матері.

Миколай Довганич, протоієрей

- Ця ікона була випадково знайдена у XVIII столітті. За переказами, козак Горбань в районі села Горбанівки, як косив на своєму маєтку траву, і він за щось зачепився. І коли він подивився, що сталося, то там виявився образ Пресвятої Богородиці. Коли він підняв цей образ, то побачив, що біля ока з'явилася сльоза.

Після цього о 9.00 ранку вже 13 липня тут починається урочиста Божественна Літургія архієрейським чином. Тривала вона до 11.00. Далі люди разом зі служителями церкви відправляються у село Горбанівку. Тут зібралося близько тисячі людей. Починають формувати колону. Серед присутніх – протоієрей Андрій. Він пояснює: є велика кількість чудотворних ікон, які присвячені Пресвятій Богородиці. Одна з них – наша місцева. Її, пояснює протоієрей, повинні шанувати по-особливому.

Андрій, протоієрей

- Мати Божа вшановується всіма православними християнами, всім світом православним для того, щоб людина у вірі зміцнилася, отримала Божу любов, і у зміцненні віри Господь дарував велику заступницю, святу заступницю – Царицю Небесну, Святу Богородицю Діву Марію.

Далі колона рушає. Йдуть і діти, і люди поважного віку, і молодь. Із вулиці Сільськогосподарської повертають у бік Горбанівських ставків. Люди історію про ікону знають. Олеся Великода приїхала разом з бабусею із Зінькова. Участь у ході беруть не вперше. Дівчинка говорить: з дитинства їй розповідали, що через Свою ікону Богородиця явила багато чудес та зцілень. 

Олеся Великода, прийшла на Хресну ходу

- Сьогодні я прийшла з бабусею, ми прийшли, тому що сьогодні свято Горбанівської ікони Божої Матері. І вирішили приїхати сюди і відсвяткувати це свято.

Марина Сафонова, прийшла на Хресну ходу

- Так вирішили очистити душу від гріхів, хоча, хто його знає.

Коли всі дійшли, біля Богородицького Горбанівського жіночого монастиря починається Богослужіння. Саме тут, за переказами, й була знайдена ця святиня – образ Пречистої Божої Матері.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію