Знущання над потерпілими чи несправедливе ставлення до обвинувачуваної?

Сьогодні в Октябрському районному суді відбулось чергове засідання у справі родини Левченків. Про розгляд справи резонансного ДТП – далі у сюжеті. 

На лаві підсудних – підприємиця Наталія Саєнко та два її захисники. Інтереси постраждалих представляє адвокат Дмитро Семеха. Присутні й тітка та бабуся загиблого в результаті ДТП підлітка-велосипедиста Артема Левченка. Нагадаємо, після зіткнення із «Мерседесом»-позашляховиком з обвинувачуваною рестораторкою за кермом підліток отримав численні травми, в тому числі – черепно-мозкову. За два місяці помер, не приходячи до тями, у лікарні. 

Наталія Саєнко, обвинувачувана

- Що стосується моєї провини, я скажу після всіх досліджень і після показань всіх свідків. 

- А цивільні позови?

- Те ж саме.

Захисник Богдан Глядик закликає розглядати справу об’єктивно та без емоцій. Не «мажорка - підліток», а «водій-1», «водій-2». 

Богдан Глядик, захисник обвинувачуваної Наталії Саєнко

- Я впевнений, що сторона захисту в результаті справедливого судового розгляду зможе навести достатні, належні та допустимі докази, як цього вимагає Європейський суд, Конституція України, Кримінальний Кодекс. Докази того, що на сьогодні немає доказів, які без розумного сумніву доводять вину в даній ДТП Наталії Саєнко.

Від Наталії Саєнко, яка знаходиться під «домашнім арештом» та не має права залишати будинок вночі, потерпілі родичі вимагають моральну компенсацію. Проте, щоб її отримати, потрібно провести судово-психологічну експертизу. Утім, суд вдруге відмовляє у її проведенні – мовляв, немає належних документів. 

Дмитро Семеха, адвокат родини Левченків

- Це нонсенс, взагалі це якась пародія, у потерпілих немає сил, вони всі сидять і дивляться на це знущання. Він зазначає, шановний суд, що немає матеріалів. Так він і сам визначив певний порядок, який передбачає, що не буде всіх матеріалів. А всі матеріали будуть надані невідомо коли. І експертиза буде проведена теж невідомо коли.

Судово-психологічна експертиза, каже Дмитро, може тривати до року. Тож справа може затягтись ще на тривалий час. 

Судове засідання перенесли, ймовірно, на кінець серпня, бо допитувати свідків та вивчати матеріали без присутності матері та батька Артема адвокат відмовився. Батьки не змогли бути присутніми через стан здоров’я, пояснив він. Крім того, у родини Левченків – претензії до некомпетентності прокурора і упередженості судді, який розглядає справу. Тож Дмитро Семеха сьогодні написав заяву про відвід судді Анатолія Савченка.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію