На базі технічного університету діє американська урядова програма

Днями в рамках програми «Юнацьке лідерство через спорт» Уряду США, яке реалізує американське посольство в Україні, до Полтави завітали учні та тренери з Північно-Американського континенту. Гості ознайомилися з історичними місцями міста на Ворсклі та відвідали Полтавський Національний технічний університет імені Юрія Кондратюка.

Це візит-відповідь. Адже у березні цього року також 12 спортсменів-учнів та тренерів з України побували в Сполучених Штатах, зокрема в місті Бостон, де обмінялися досвідом з своїми колегами, мали можливість потренуватися та позмагатися з американськими баскетболістами в грі три на три.

Максим Рубель, вчитель ЗОШ №29 м. Полтава

- Ми мали практичні заняття, спілкувалися з діаспорою. Членами Гарвардського університету - з викладачами та студентами, мали зустрічі в школах та коледжах. Наприкінці програми отримали відповідні сертифікати, які досить вагомі в цілому світі.

Зі зворотнім візитом до України прибули також 12 учнів та стільки ж тренерів не професіоналів з Північного - Сходу Сполучених Штатів, яких обирали відкритим анкетуванням.  

Ешлін Харді, представник посольства США

- Ми не орієнтувались на якісь спортивні здібності студентів. Вони повинні бути всебічно розвиненими особистостями, і головне - це було людські якості, аби мали й лідерський досвід, організовували якісь заходи. Оскільки спорт це завжди шлях до лідерства. До успіху.

Невипадково в обласному центрі американська урядова програма «Юнацьке лідерство через спорт» реалізується на базі ПолтНТУ під егідою Української федерації учнівського спорту у Полтавcькій області. Адже ректор техуніверситету, професор Володимир Онищенко є президентом Полтавського відділення студентської спілки України та головою Української федерації учнівського спорту у Полтавській області.

Любов Шумська, директор Полтавського коледжу нафти і газу ПолтНТУ

- Не кожен стане професійним спортсменом. Але люди, які займаються спортом вони досягають успіху в бізнесі. Вміють долати труднощі, організовані, можуть бути справжніми лідерами. Прикладом є наш ректор, і чимало лідерів в різних галузях економіки країни. І кожна молода людина. Яка вступає до університету матиме можливість розвивати свої спортивні нахили, здібності і стати чемпіоном.

Окрім тренування з баскетболу на сучасній спортивній базі університету учасники програми відвідали Українсько - Американський центр ПолтНТУ.

Любов Шумська, директор Полтавського коледжу нафти і газу ПолтНТУ

- Вони цікавилися як розвивається спорт в українських університетах, які види спорту. Цікавилися не лише спортом. А й про можливості навчання. Для американців було досить дивним дізнатися що в українських університетах і коледжах є можливість навчатися за кошти державного бюджету. В Америці в них такої можливості немає. І детально цікавилися кожними програмами, спеціальностями. Тому хто знає, можливо побачимо когось з них в лавах студентів нашого університету.

До речі, Полтавський техуніверситет має багаторічне співробітництво з США, та є учасником програми американського уряду: Адміністрування коледжів, за якою директори коледжів ПолтНТУ пройшли місячне стажування у США. Спільно з коледжем Санта - Фе штату Флорида ПолтНТУ реалізував низку грантових програм Посольства США в Україні, зокрема «Упровадження інклюзивної освіти через молодіжне лідерство», який був реалізований у 2018 - 19 роках. Тоді відбулися молодіжні обміни студентами та викладачами між ПолтНТУ та коледжем Санта - Фе.

Любов Шумська, директор Полтавського коледжу нафти і газу ПолтНТУ

- Також за підтримки посольства США ми провели всеукраїнський тренінг для директорів коледжів з усієї України. І ще протягом цього навчального року ми реалізуємо таку унікальну програму як «Молодь проти насильства» - проводили спільно з нашими американськими партнерами коледжем Санта -Фе. До речі. З цим коледжем університет має угоду про співпрацю, зараз розпочинаємо обмін викладачами, студентами і можна бути певними що незабаром ми матимемо студентів з Америки.

Тож, навчання в одному з найкращих вишів України - Полтавському техуніверситеті імені Юрія Кондратюка це не лише чудова можливість отримати гарні знання, а й взяти участь у різноманітних міжнародних програмах, зокрема й спортивних.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію