Штрафи не допомагають: українці продовжують незаконно спалювати листя

Горіли і будуть горіти: спалювання листя, хмизу та інших деревних відходів, попри збільшення штрафів, не припиняється. Нині це не дуже видно, а от навесні чи восени – міста знову вкриваються тлілими туманами.

Люди часто і далі знищують все вогнем, бо немає куди то подіти. Приватні компанії вивозити такий непотріб відмовляються, а комунальники, приватних замовлень не виконують, а лише освоюють бюджетні гроші для прибирання міст, але використовують при цьому європейський досвід – переробляють все на тирсу, дрова і навіть роблять дошки для меблів.

Від гріха подалі позбуваються небезпечних для пішоходів та водіїв дерев. Уражений грибком та шкідниками каштан комунальники зрізають під корінь. Але деревину більше не везуть на сміттєзвалище.

Щорічно у столиці комунальники збирають та переробляють 5 тисяч тонн гілля та 2,5 тисячі тонн деревини. А от мешканці приватного сектору лишаються з проблемою наодинці. На сухі дерева чи гілля на приватних ділянках комунальники уваги не звертають.

Приватні ж контори, хоч і пропонують допомогу в оголошеннях, на практиці – відмовляють. Пояснюють: полігони переповненні, природне сміття не приймають, тож братися за нього ніхто не хоче.

Шкода від цього величезна. Разом із димом у повітря потрапляють пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Штрафи, хоч і зросли до 1,5 тисячі гривень, та все одно не допомагають. У розвинених країнах листя та хмиз давно не спалюють, а перетворюють на добрива для полів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію