Рентні відрахування – допомога селу

Найбільша газовидобувна компанія України «Укргазвидобування» налагоджує ефективні взаємини з місцевими громадами. Газовидобувники працюють, бюджети ж сіл та ОТГ - отримують відсоток від ренти за видобуток вуглеводнів. Як видобуток газу впливає на розвиток громад - далі у сюжеті.

На території Великобудищанської сільради видобутком газу займається «Полтавагазвидобування» - Полтавська філія державної компанії «Укргазвидобування». Відповідно, бюджет села наповнюється суттєвими рентними відрахуваннями. Це дозволяє місцевій владі відбудовувати інфраструктуру, освітні заклади та громадські об’єкти.

Тетяна Іщенко, голова Великобудищанської сільської ради

- У нас в селі будується нова амбулаторія. За рахунок ренти ми провели багато кілометрів водопроводів. Провели капітальний ремонт дороги по вулиці Миколи Прудія. У нашому дитсадку «Сонечко» капітально відремонтували дах, побудували паркан. Звичайно, і всередині зробили капітальний ремонт.

Сума рентних надходжень Великих Будищ у 2018 році сягнула більше 7,7 млн грн. Вкладають кошти в медицину та освітні проекти. А ще завдяки ренті у селі планують добудувати сучасне повномасштабне футбольне поле. 

Тетяна Іщенко, голова Великобудищанської сільської ради

- Ми виготовили проект спортивного майданчика. Зробили дренажі, розробили поле, поставили насосну станцію, поставили бочки для води, провели водопровід.

Вже незабаром місцева футбольна команда розпочне тренування на новому газоні. Ще один приклад ефективних взаємен з "Полтавагазвидобування" - Сенчанська ОТГ. За законом, об'єднані територіальні громади отримують 3% ренти від видобутку. Сенча у цьому плані - чемпіон області. 

Віктор Лисий, голова Сенчанської ОТГ 

- Рента складає більшу частину нашого бюджету. У 2018 році вона сягнула більше 60 млн грн. Дороги - більшою мірою з ренти, ремонт дитячого садочка та його обладнання - також. ЗОШ I-II ступенів та усе, що ми робили, - більшою мірою рента, навіть ця будівля, у якій ми знаходимось. Для нас на сьогоднішній день більш важливо те, що треба зробити сьогодні, а ми не зможемо без допомоги ГПУ «Полтавагазвидобування». Дуже приємно, що вони оперативно відкликаються і все робиться швидко.

Попереду у Сенчанської ОТГ - великі плани. Громада викупила стару будівлю універмагу, де створять Центр дозвілля та юнацької творчості. Планують відбудову старих та будівництво нових доріг. Покращать благоустрій села та відновлять старі соціальні заклади.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію