За чужі борги – без опалення

У такій ситуації опинилися мешканці так званого 109 мікрорайону поблизу Інституту зв’язку. Раніше опалення отримували від відомчої котельні Полтавського турбомеханічного заводу, але теплопостачання припинилося через борги підприємства. Який вихід із ситуації пропонує міська та обласна влади та до чого готуватися мешканцям цього мікрорайону? Далі – у сюжеті.

17 будинків, школа та дитсадок залишилися без централізованого опалення. Раніше вони цю послугу отримували від котельні акціонерного товариства «Полтавський турбомеханічний завод», але з 1 квітня ситуація змінилася: через заборгованість у понад 9 млн грн перед НАК «Нафтогаз Україна» газопостачання котельні було припинено.

Причина – невиконання пункту 11 Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів.

У міській раді це питання неодноразово обговорювалося. Посадовці запропонували варіанти, як розв’язати проблему з теплопостачанням 109-го мікрорайону. За одним із сценаріїв, «Полтаватеплоенерго» бере в оренду котельню турбомеханічного заводу у тому стані, в якому вона зараз перебуває, і проводить там модернізацію, паралельно оновлюючи і свою котельню на Квітучій. Але разом з цим отримує бонусом і борги «Турбомеханічного» заводу. 

За іншим сценарієм, підприємство повністю реконструює котельню по вул.  Квітучій, 6 зі збільшенням встановленої потужності у 2 рази та переключає на неї споживачів з котельні ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод». До того ж, це рішення відповідає чинному міському енергетичному плану.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко зазначив, що на сесії, яка відбудеться 12 липня, буде просити виділення фінансування на це питання.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Я сподіваюсь, що депутати мене завтра підтримають, і нашу пропозицію про виділення 2 млн нривень для «Полтаватеплоенерго» і 800 тисяч на перепідключення одного будинку, який уже відрізаний. І 1 млн 200 тисяч – на виготовлення проекту.

На контакт з представниками Турбомеханічного заводу вийти поки що не вдалося. І не лише нам.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Самого заводу позиція зараз незрозуміла. Ми провели вже більше 5 зустрічей із ними. До останньої зустрічі все йшло нормально та конструктивно. Ми спілкувалися, навіть домовилися про деякі речі. На останній зустрічі вони вийшли з переговорної кімнати, заявивши, що вони опалювати нічого не будуть.

Наразі діями заводу займається Антимонопольний комітет. Як вирішиться   ситуація, поки що невідомо. А тим часом полтавські теплоенергетики спільно з міською владою готові підтримувати мешканців 109 мікрорайону у межах своїх можливостей.

Один із будинків з демонтованою турбомеханічним заводом тепловою мережею уже найближчим часом планують приєднати до котельні «Полтаватеплоенерго».

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- 800 тисяч виділяється на підключення будинку, що на Зіньківській, 11, до котельні підприємства на Степана Кондратенка. Цей будинок знаходиться на іншій стороні, вулиці Зіньківська, ніж 109 мікрорайон, а мережа до нього проходить під землею. На сьогодні вона вже демонтована. При будь-яких рішеннях забезпечити теплопостачанням по існуючій схемі вже неможливо. Єдиним виходом є підключення до нашої котельні.

Загальна ж вартість переключення всіх будинків 109 мікрорайону на потужності «Полтаватеплоенерго» становить майже 40 млн грн. Роботи будуть виконуватися у два етапи. У цьому році планується підключення будинку на вул. Зіньківській, 11/31 до теплових мереж котельні підприємства і виготовлення проектної документації на реконструкцію котельні по вул.Квітучій, 6. Решта робіт з переобладнання цієї котельні та приєднання до неї житлових будинків буде виконана у 2020 році.

Скільки коштів виділять з міського бюджету чи і будуть вони взагалі – залежить від рішення депутатів на сесії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію