Верховна Рада України ухвалила Виборчий кодекс із відкритими списками

Сьогодні під час пленарного засідання парламентарі таки проголосували за новий виборчий кодекс. 

Правда, зробити це вдалося не одразу. Загалом щодо цього проекту закону пропонувалося провести три голосування, це повернення до правок, які були відхилені. Нагадаємо, загалом було подано більше 4000 правок. Друге голосування проходило, аби підтримати правки, які пропонується врахувати. І третє, остаточне голосування, за законопроект в цілому. Андрій Парубій ставив на голосування першу пропозицію - про повернення до правок 16 разів. І щоразу в залі не набиралося голосів. Тільки на сімнадцяту спробу народні депутати двома стами двадцятьма сімома голосами «за» підтримали цю пропозицію, після чого відбулося голосування про прийняття у другому читанні та в цілому - проекту Виборчого кодексу. «За» проголосувало 230 народних обранців

Леонід Ємець, народний депутат України

- Парламент, який довів на останньому голосуванні, що одна із основних його обіцянок, за яку на початку було сформовано більше 3000 голосів, не зробив цього – не заслуговує на повагу. Але зараз парламент прийняв відкриті виборчі списки, і змінити це наступному парламенту буде некрасиво і неправильно.

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: «Про вибори народних депутатів України», «Про вибори Президента України», «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію» і «Про Державний реєстр виборців».

Новий Виборчий кодекс не буде застосовуватися на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, а набуде чинності 1 грудня 2023 року і буде діяти на наступних виборах.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію