Полтавщина в лідерах регіонів автономізації комунальних медзакладів

Лідерами з автономізації (переведення в некомерційне комунальне підприємство, НКП - ІФ) комунальних медзакладів є Полтавська, Харківська і Волинська області.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

За його даними, наразі в Полтавській області, де з 1 квітня 2019 року проводиться пілотний проект з реформування механізму фінансування стаціонарної медичної допомоги через Національну службу здоров'я України (НСЗУ), 85% медзакладів змінили свій статус на НКП. Як зазначає МОЗ, ще в шести областях у НКП переведено понад 50% лікарень, не уточнюючи цих областей.

"Ще в 11 областях йде активний процес автономізації медзакладів, який завершиться восени", - повідомляє відомство. 

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг. Новий механізм фінансування передбачає введення принципу "гроші йдуть за пацієнтом". У рамках реформи було створено НСЗУ, яка виконує роль замовника медичних послуг, оплачуючи обслуговування пацієнтів із державного бюджету.

У квітні 2019 року розпочався пілотний проект зі стаціонарної медичної допомоги в Полтавській області. З 2020 року планується запустити зміни фінансування на рівні стаціонарної медичної допомоги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію