Перетворити сміття на гроші

У Києві в прес-центрі «Укрінформу» відбулося засідання на тему «Чисте довкілля та інвестиційні можливості у сфері поводження з відходами».

Зокрема, під час заходу обговорили концепції розвитку галузі з переробки твердих побутових відходів та виробництва альтернативного палива для цементних заводів в Україні. Говорили про досвід інших країн у переробці сміття. Зокрема, Польщі. До цього ж, погоджували план дій в Україні, у взаємодії між бізнесом, владою та громадськістю. 

Роман Марецький, директор Департаменту технічного регулювання України

- В нас на сьогодні відсортовується лише 4 відсотки побутових відходів. А 93 потрапляють на полігон. Загальна кількість санкціонованих сміттєзвалищ в загальному в нас складає близько 5 з половиною тисяч. А несанкціонованих – близько 30.

Володимир Панченко, директор Агентства розвитку Дніпра

- Польща виробляє 12 мільйонів тонн твердих побутових відходів, а Україна – 10. Відповідно, 35 відсотків РДФ у Польщі дає ту кількість РДФ, який може бути використаний цементною промисловістю. Відповідно, в Україні – поки що нуль. Ми робили розрахунки, у яких було зрозуміло, що навіть 20 відсотків, яких можна виробляти в РДФ з твердих побутових відходів, то цього вже буде достатньо для інвестиційного буму.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію