Мешканці багатоповерхівки сваряться з сусідом з приватного сектору через паркан

Мешканці багатоповерхівки по вулиці Європейській, 86 скаржаться на чоловіка, який живе поруч в приватному будинку. Він прибудувував паркан, що стоїть впритул до стіни помешкання. Раптом пожежа – до будинку ні під'їхати, ні підійти. Що про це каже сам приватник – далі у сюжеті. 

Полтавець Петро Лисенко проживає у багатоповерхівці за адресою Європейська, 86. Він зі співмешканцями занепокоєний розміщенням паркану, що знаходиться поруч. Його поставив власник будинку, що по вулиці Лялі Убийвовк, 5. Він стоїть впритул до стіни багатоповерхівки. Саме ця ситуація не влаштовує полтавців. 

Петро Лисенко, полтавець 

- У випадку пожежі до будинку ніяк не під’їхати. Це, вважайте, більша половина будинку з 1-го по 5-й поверх піддається підвищеній небезпеці.

Ми стукаємо у двері власника прибудованого паркану. Проте, нам не відчиняють. Втім, вдалося поговорити з його сусідом – В’ячеславом Вяльцевим. За його словами, там була хвіртка. Але в цьому році її розбили. Тому В'ячеслав своїми силами зробив нову, аби там не спали безхатченки. Каже: все це робилося на приватизованій землі. Але документи нам не показує. 

В’ячеслав Вяльцев, полтавець

- Якщо комусь із мешканців треба зайти туди до будинку, хай заходять через наш двір. В мене батько постійно вдома. Ніколи не відмовляли. Ось тут були і пожежі, і люди випадали. І всі через наш двір заходили. Все, немає ніяких проблем.

Юрист Юрій Моторний радить мешканцям багатоповерхівки зробити спеціальні запити в ЖЕК, міськвиконком, райвиконком, щоб остаточно  визначити статус землі.

Юрій Моторний, адвокат

- Власником являється міськвиконком. Він передає в користування певним суб’єктам. Ну і для приватизації землі в тому числі приймається певне рішення. Є відповідні землевпорядні організації, які не приватні, які займаються виготовленням цієї документації.

За даною адресою мешканці не зверталися ні з проханням, ні зі скаргами. Тому в інспекції по контролю за благоустроєм певної інформації про землю немає, говорить завідуючий сектором архітектурно-будівельного контролю інспекції по контролю за благоустроєм екологічного та санітарного стану міста Денис Павленко.

Денис Павленко, завідуючий сектором архітектурно-будівельного контролю

- Інспекцією було надано запит до управління земельних ресурсів, щоб з’ясувати статус землі.

Загалом в організацію, куди подали запит, питання  розглядають близько місяця. Тому наразі нам не вдалося з’ясувати, в чиїй власності земля. Петро Лисенко роздратований, говорить: їм не допомагають вирішити проблеми, які виникали впродовж декількох років. 

Петро Лисенко, полтавець

- Просто відбувається самозахоплення землі приватником і ми ризикуємо життям інших людей. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію