Спірне лихослів'я

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова відправив на доопрацювання законопроект про «Дематюкацію мови».

Відповідне рішення було ухвалене на черговому засіданні комітету. За доопрацювання проекту закону виступила сама його авторка Ольга Богомолець. Під час обговорення вона згодилася на те, що проект закону треба ще переглянути, аби виправити зауваження Головного науково-експертного управління Апарату парламенту. Натомість депутат Верховної Ради Ольга Червакова зареєструвала альтернативний проект закону, який по своїй суті не забороняє лайку, якщо вона не є проявом агресії щодо інших осіб. Під час засідання члени комітету вирішили спрямувати обидва документи на доопрацювання.

Ольга Богомолець, народний депутат України  

- Враховуючи Головне науково-юридичного управління, до якого я відношуся з великою повагою, я погоджуюся з частиною їх зауважень. Вважаю, що ми можемо більшу їх частину виправити. В тому числі – і публікацію переліку слів, за які каратимуть. І те, яким чином буде відбуватися система моніторингу.

Ольга Червакова, народний депутат України

- Люди мають самі вирішувати, матюкатися їм, чи ні. В країні війна і крайня «бентега». Ми пам'ятаємо, коли у 14 році набула резонансу пісня футбольних фанатів, яка була адресована на крайню невдоволеність керівництвом РФ. Чомусь тоді ніхто не викликав поліцію і не складали адмінпротоколи, тому що є певні обставини, коли літературної лексики людям, на жаль, не вистачає.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію