У Полтаві розповіли про «Макатон»

Останніми роками в Україні та Полтавщині спостерігається не досить гарна статистика збільшення кількості дітей з різними психічними розладами, порушеннями слуху і, зокрема, з такими генетичними проявами, як аутизм та синдром Дауна. Як цим дітям, людям з особливими потребами швидше соціалізуватися в суспільстві допомагає мовна програма «Макатон» та позитивний досвід її застосування говорили у Полтаві.

Мар’яна Ефендієва – мати, дитина якої з самого народження має генетичні розлади. Жінка розповідає, що в українських лікарнях пройшла так-би мовити всі кола пекла, коли наші медики намагалися в першу чергу встановити малюкові діагноз. Але нічого не вдавалося. Тоді сім'я переїхала до Польщі. Там лікарі не ганяли нескінченно по різноманітних лабораторіях, а наголосили - головне соціалізувати дитину, зробити її максимально здатною до самообслуговування. А ще порадили виховувати в інклюзивному садочку.    

Мар’яна Ефендієва, мати особливої дитини, член ГО «РОТАРІ КЛУБ «КИЇВ – СТОЛИЦЯ» 

- Там показали програму спілкування Макатон, яка використовує три модуля: мову, жести та графічний знак. Дитина чи людина з особливими потребами, яка не може заявити починає плакати, кричати, впадати в агресію. Але як тільки  може сказати що хоче - банан, яблуко дитина починає розвиватися, комунікує, не боїться цього, дуже швидко починає розвиватися. І я це побачила на своїй дитині. Це був квантовий стрибок в розвитку. Я дуже люблю цю програму.

Під час зустрічі з полтавськими педагогами, лікарями та батьками Мар’яна на прикладі власної, зараз восьмирічної дитини  розповіла про польський досвід впровадження Макатона, і чим цей інструмент допоміг у випадку, коли розвиток є майже неможливим.

Вже тридцять років мовну програму Макатон застосовують більш ніж у 50 країнах світу. На жаль в Україні вона не адаптована й не ліцензована з різних причин - розповідає психолог, сертифікований фахівець слухової терапії методом Йохансена, яка пройшла навчання в Польщі і Росії. 

Мар’яна Ефендієва, мати особливої дитини, член ГО «РОТАРІ КЛУБ «КИЇВ – СТОЛИЦЯ» 

- Вона включає жести, які в різних країнах можуть означати різні пристойні чи дуже непристойні жести. Вони адаптуються в кожній країні. Більш того в кожній країні є свій мінімальний словарний запас. Коли йшло ліцензування програми британці не могли зрозуміти чого росіяни вимагають у мінімальний словарний запас включити волка, лисицю чи медведя. Навіщо лисиця, вовк. У нас всі казки будуються на цьому – відповідь росіян. А ми в нашу культуру, мову не внесли цю програму не адаптували на жаль. Будемо працювати.

Допомогти в соціалізації дітей з особливими потребами прагнуть і члени Полтавського Ротарі клубу. Адже зараз в організації зареєстровано 140 сімей з Полтави та області, в яких ростуть особливі діти. 

Людмила Іващенко, член «Ротарі клуб Полтава», голова благодійної організації «Зернятко»

- Для цих дітей дуже важливі різні види реабілітації, терапії. Все, що допоможе в їх розвитку. Тому що медична допомога це одне, а різного плану терапії це інше. Чим з ранішнього віку долучити їх до різних методик краще буде розвиток, повноцінніше життя.

Олександр Хардін, член «Ротарі клуб Полтава»

- Ми сьогодні маємо інклюзивний клас дошкільної підготовки на базі 2-ї школи. Завдяки Ротарі Полтава понад 40 полтавських сімей, де є такі діти восени вдалося звозити в Буковель де вони пройшли лікування, реабілітацію і соціалізацію.

Для адаптації в Україні, отримання британської ліцензії потрібні фахівці, час, зусилля та гроші - говорять полтавські ротаріанці. Тож задля допомоги особливим дітям вони планують використовувати й свої міжнародні зв’язки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію