Підготовка теплового господарства Полтави проходить у плановому режимі

На екваторі літа про стан готовності теплових мереж та об’єктів теплопостачання міста до наступного опалювального сезону розповіли на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго».

Одним з наймасштабніших із цьогорічних проектів у рамках підготовки до наступного опалювального періоду на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» вважають капітальний ремонт котла ПТВМ-50 на районній котельні по вул.Ціолковського, 36. Цей проект передбачений інвестиційною програмою підприємства на поточний рік, і роботи з його реалізації у розпалі. Котел відпрацював уже 40  років, що удвічі перевищує нормативний термін його експлуатації. На сьогодні триває монтаж нових поверхонь нагріву. Загальна вартість робіт, що розпочалися ще торік із закупівлі необхідних матеріалів та виготовлення основних елементів котла, становить близько 7  млн  гривень. До початку опалювального сезону котел планують ввести в експлуатацію. За планом, третім етапом його модернізації в 2020  році стане не менш масштабна заміна його димової труби діаметром 2,5  м і висотою понад 50  м.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Димова труба встановлена на несучих металевих конструкціях. На цих же металевих конструкціях навішується поверхня нагріву котла. Перед димовою трубою знаходиться конвективна частина поверхні частини котла. Проводиться монтаж екранних трубопроводів - верхніх і нижніх колекторів котла.

Для цьогорічної підготовки теплового господарства міста й реалізації всіх запланованих полтавськими теплоенергетиками заходів, які б дозволили впевнено розпочати опалювальний період, необхідно понад 30  млн грн. За три місяці підготовчої кампанії на проведення поточного та капітального ремонтів і реалізацію інвестиційної програми витрачено майже 10  млн грн. Підготовчий період згідно з графіком буде тривати до 1 вересня.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Більше 55% об'єктів підприємства підготовлені до роботи у весняно-осінній період. На цей час виконана реконструкція  більше ніж 0,5 кілометра теплових мереж з застосуванням попередньо ізольованих трубопроводів.

Також у цьому році був встановлений утилізатор тепла димових газів на котельні по пров.  Космічному,  9. Це обладнання дозволяє додатково використовувати теплову енергію димових газів, що викидаються в атмосферу, за рахунок зниження їхньої температури. У середньому за рік за допомогою утилізатора тепла змогли зекономити більше 250  гігакалорій теплової енергії. І менш ніж за три роки ця система повністю себе «окупить». 

Та підвищувати ефективність використання теплової енергії необхідно і в процесі її транспортування. А це можливо лише за умови своєчасних ремонтів теплових мереж і їх постійної модернізації.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Якщо говорити про заплановані ремонти, то в першу чергу - це реконструкція ділянки теплової мережі, яка проходить по території ринку «Мотель». Це наболіле питання, що неодноразово висвітлювалося в ЗМІ. Цьогоріч, ми як і обіцяли закупили необхідні матеріали і з травня почали виконання робіт. Робота вкрай необхідна, бо на цій ділянці в минулі роки виникали аварійні ситуації. В тому числі в опалювальний період.

Загалом «Полтаватеплоенерго» експлуатує теплові мережі та мережі гарячого водопостачання загальною протяжністю майже 214  км у 2-трубному вимірі. Причому близько 70% з них були прокладені під землею в залізобетонних або цегляних каналах ще у 60-80-х роках минулого століття.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Більше 80 кілометрів з цих мереж експлуатується понад 20 років. А це більше нормативного терміну експлуатації. Стан самих трубопроводів в будівельних конструкціях це в першу чергу - це канали. То вони знаходяться в такому стані, що призводить до понаднормових втрат теплової енергії і витоків води.

Єдиний спосіб поліпшити стан теплових мереж полтавські теплоенергетики бачать у постійній заміні трубопроводів на нові з попередньою ізоляцією. Це дасть змогу збільшити термін експлуатації, що становитиме не менше 25 років. І головне  — втрати теплової енергії при її транспортуванні істотно зменшаться, а надійність теплопостачання в цілому покращиться.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію