Аферистці присудили штраф у 1700 гривень

У Чутівському районному суді на початку липня винесли вирок жінці, яку звинуватили в шахрайстві. Вона ошукувала постраждалих з використанням схеми "ваш син потрапив у ДТП". Це не єдине кримінальне провадження проти жінки. За вчинення аналогічного злочину, її судять у Калинівському районному суді Вінницької області.

Про це з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень повідомляє kolo.news.

Шахрайські дії жінка вчиняла разом зі спільником. Чоловік обирав жертву та телефоном повідомляв, що близька людина має проблеми з законом. Пропонував "швидко вирішити питання" за гроші. Після цього засуджена забирала кошти в жертви та пересилала на картковий рахунок своєму подільнику. Його особу досі встановлюють.

Шахрайські дії, за які засудили жінку, вона вчинила 29 січня нинішнього року. 68-річна мешканка Полтавщини отримала на стаціонарний телефон дзвінок. Незнайомий чоловік представився працівником поліції та повідомив, що її зять потрапив в ДТП. Нібито є можливість домовитися з потерпілими та уникнути кримінальної відповідальності, тому терміново необхідні гроші. Пенсіонерка передала 10 тис. грн підсудній, яка приїхала до неї додому на таксі.

Після того, як жінку схопили на гарячому та відкрили кримінальне провадження, вона в повному обсязі відшкодувала потерпілій кошти.

Підозрювану осудили за статтею, яка інкрімінує шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому. Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Чутівський районний суд прийняв до уваги, що підсудна має на утриманні п'ятьох неповнолітніх дітей та долучив до справи її заяву про щире каяття. Тому вирок, оголошений 3 липня, не був суворим. Призначили штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700 грн.

Вирок може бути оскаржений у Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів. Це не єдине кримінальне провадження проти шахрайки. За вчинення аналогічного злочину жінку судять у Калинівському районному суді Вінницької області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію