Крапка, чи все таки ні?!

Мова – про справу кременчужанки Катерини Чесак. 4 роки тому дівчинка тяжко травмувалася об гострі болти каруселі в дитячому садку. Дитина вижила, але залишилася з інвалідністю. Автозаводський районний суд міста Кременчука визнав винною виховательку. Батьки постраждалої дівчинки з вироком не погоджуються. Вони переконані: винна і завідувачка. Тому родина подала апеляційну скаргу. Як пройшло перше засідання та що говорять сторони, знає Марина Покшіна.

Болти та гострі шматки арматури – такий вигляд мав дитячий майданчик дошкільного закладу ясла-садок №34 23 липня 2015 року. Тоді об ці конструкції травмувалася Катруся Чесак. 

Олена Чесак, мама постраждалої дівчинки

- Отримала черепно-мозкову травму на прогулянці, на дитячому майданчику. Болтик стирчав на спинці стільчика, увійшов дитині на 2,5 сантиметра. Дитина після цього залишилася інвалідом. Це просто жах і не описати, що ми пережили, як в плані медичному, так і в плані судовому. До цих пір тягнуться всі ці судові тяжби.

Два з половиною роки тягли слідчі і не передали справу до суду. Бо, за словами Олени Чесак, вони не могли знайти винних у травмуванні дівчинки у дитячому садочку. Тоді дитина була на межі життя й смерті після удару головою об залізний болт. 

Автозаводський районний Суд виніс вирок: вихователя Лагуткіну Світлану Михайлівну визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 137 Кримінального Кодексу України. Писаренко Надію Пилипівну визнати невинуватою та виправдати у пред'явленому обвинуваченні.

Мама постраждалої дівчинки з таким вироком не згодна. 

Олена Чесак, мама постраждалої дівчинки

- І після цього Суд говорить, що створення безпечних умов – це «давати життя для чого-небудь, створювати що-небудь». Яке відношення це до моєї дитини, до життя, до безпеки моєї дитини має? Це вирок Суду на основі тлумачного словника, а не на основі Законодавства.

Тому Олена Чесак подала апеляційну скаргу, в якій зазначає: не погоджується з вироком Автозаводського районного суду міста Кременчука від 15.04.2019 року в частині, що стосується виправдання Писаренко Н.П., та в частині результатів розгляду цивільного позову. 

Засідання у Полтавському апеляційному судді починається. Усі сторони – на місці. Утім, перед розглядом справи захисниця потерпілої сторони заявляє про матеріали, які не були долучені, як докази у процесі. Тому вони просять, аби їх підкріпили до справи.

- Вони прокурором не були долучені, як докази винуватості у процесі. Сама потерпіла заявила про витребування у прокуратура, однак він повідомив про можливість долучити ці докази, оскільки вони були втрачені.

Це фото – того самого журналу контролю за станом охорони праці. Останні записи перед трагедією тут були зроблені 11.06.2014. Контроль проводила Надія Писаренко. Через те, що захисниця потерпілої не змогла назвати, в якому судовому засіданні заявляли клопотання, та хто саме це робив, його довелося перенести. За цей час адвокати сторін мають вивчити ще раз усі матеріали справи і лише тоді відбудеться розгляд справи в Апеляційному Суді. Завідувачка дошкільного закладу ні тоді, ні зараз своєї вини не визнає. З нами спілкуватися не хоче. Її захисник Микола Писаренко пояснив: вони повністю погоджуються з рішенням Автозаводського районного суду, тому, на його думку, вирок повинен залишитися в силі.

Микола Писаренко, адвокат обвинувачуваної Надії Писаренко

- Вирок Автозаводського районного суду міста Кременчука відповідає нормам кримінально-процесуального права, законний, обгрунтований і не підлягає зміні. Апеляційні скарги, в яких лише іде крамола на суд, в яких лише ображають суддю, ображають кримінальне законодавство.

Ми будемо слідкувати, чи задовольнить Апеляційний суд позов Олени Чесак та чим закінчиться ця історія. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію