«Зелений тариф» для сонячних електростанцій скасували

Але мова лише про ті, що розташовані біля приватних будинків і мають потужність до 30 кВ. Прийняла відповідне рішення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Віталій Майборода – винахідник. Чоловік проживає у власнозведеному будинку. Користується електроенергією, але не платить. До будівлі чоловіка не йдуть дроти, але є світло та тепло. Секрет – у вітрогенераторі та сонячних батареях, які розміщені на даху будинку. 

Вони і є джерелом енергії, яку чоловік використовує виключно для себе і не продає за «зеленим» тарифом. 

На думку чоловіка, зміни в законодавстві дещо збили з пантелику людей, які заробляли на цьому. Адже не всі знають та розуміють обмеження. 

Віталій Майборода, використовує альтернативні джерела енергії 

- Зелений тариф мав дуже велику силу. Він мав поштовх на Україні, щоб люди зрозуміли, що так сила сонця, і на цьому можна заробляти. Людина на станції потужністю 10 кВт мала можливість заробляти 1,5-2 тисячі умовних одиниць на рік. А станція 30 кВт – втричі більше, тобто, до 6 тисяч умовних одиниць давала дохід. І окупалась вона за 3-5 років. Це було цікаво, і багато людей вкладало гроші, а тепер багато людей просто чекає, коли ж будуть зміни на краще.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла постанову, якою передбачається зниження ставки «зеленого» тарифу для нових домашніх сонячних станцій на дахах і фасадах в три рази з 2025 року.

Прийнятий закон обмежує з 2020 року встановлення домашніх сонячних станцій потужністю до 50 КВт на землі з правом отримувати «зелений» тариф за відпущену електроенергію в мережу. Станції такого розміру можна встановлювати лише на дахах або фасадах капітальних споруд.

У Віталія загальна потужність станції – 1 кВт. Всі батареї розміщені на даху приватного будинку. У перспективі планує довести цю потужність до 5 кВт. Збільшити кількість панелей і додати вітрогенератори. Але вже сьогодні енергії, яку виробляє вітрогенератор і сонячні батареї, досить, щоб працювали всі електроприлади. Це і пральна машина, і холодильник, і телевізор та інше обладнання. У чоловіка ще багато ідей, які планує реалізувати, але лише – для власного користування. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію