Парламентські вибори, за кого голосувати?

Регіональне представництво громадської організації «Центр UA» презентувало аналіз програм політичних партій, в якому розповіли про ключові ідеї та напрямки роботи. А також ресурс, який допоможе кожному визначитись із найближчим по духу кандидатом та політичною силою.

Позбавлення депутатської недоторканності, здійснення повторної люстрації, курс до Європейського Союзу. Все це та багато іншого обіцяють політичні сили перед виборами. Аби визначитись, за кого проголосувати, представники громадської організації «Центр UA» представили аналіз програм лідируючих політичних партій. 

Альона Гончаренко, регіональний координатор ГО «Центр UA» 

- В методології є лише 12 партій, це ті партії, які зараз за соціологічними дослідженнями групи «Рейтинг» входять до ТОП-12. Власне, які знаходять найбільшу підтримку серед населення.

Проаналізовано наступні партії: «Батьківщина», «Голос», «Громадянська позиція», «Європейська солідарність», Об'єднання «Самопоміч», «Опозиційна платформа «За життя», «Опозиційний блок», Радикальна партія Олега Ляшка, «Свобода», «Сила і Честь», «Слуга народу», Українська стратегія Гройсмана.

Аналізували фахівці лише те, що належить до повноважень Верховної Ради. Зокрема, зовнішню політику та позицію кожної партії щодо припинення війни на Донбасі. 

- За дипломатичні способи, прямі перемовини виступають «Опозиційна платформа». Мінський процес і Нормандський формат переговорів плюс США і Великобританія – «Батьківщина». «Свобода – за перехід від мінського та нормандського формату до будапештського формату.

Проаналізували і позицію партій щодо законодавчих змін та ініціатив стосовно президента та самих народних обранців. 

- Парламенти, от тут найбільше води взагалі у політичних партій. Створити двопалатний парламент – «Опозиційна платформа», ухвалити закон про відкликання депутатів – «Свобода» та «Слуга Народу». Скасувати недоторканність депутатську – багато партій вказали це. І немає жодної позиції по питанням парламенту у БЮТу, Гройсмана і Європейської Солідарності.

Презентували і онлайн-платформу «Вибори 2019: за кого голосувати?», де можна більш детально дослідити програму кожної партії. А також пройти тест та дізнатися, позиції якої партії найближче співпадають з власним баченням. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію