Вода для безхатніх тварин

З початком літа в соціальних мережах зоозахисники почали закликати полтавців залишати на вулиці мисочки з водою, аби безпритульні собаки й коти могли втамувати спрагу. Й хоча спеку нині змінила стримана прохолода, ветеринари кажуть: ця ініціатива – більш ніж гуманна.

Полтавка Ольга Землянова – одна із тих, хто активно мотивував рестораторів та підприємців міста залишати на вулицях ємності з водою для тварин-безхатченків. Власниця чотирирічної лабрадорки Герди впевнена: хвостаті – це наша відповідальність. Навіть, якщо вони нічиї. 

Ольга Землянова, закликає залишати безпритульним тваринам воду на вулицях

- Я побачила, як в деяких містах залишають воду на вулиці. А потім пішла якась хвиля, у нас в місті почали ставити воду господарі кафе, магазинів. Але далеко не всі. Тому захотілось написати про те, щоб всі заклади громадського харчування залишали тваринам можливість попити. 

У Полтаві поки всього декілька закладів громадського харчування, які свідомо турбуються про тварин. На постійній основі – ще менше.

Ольга Денисовець, керуюча кафе

- Я колись йшла по вулиці і побачила стічну трубу, під якою з’явилась маленька калюжка, і собачка просто пила воду з цієї калюжки. І мені так її шкода стало. Тоді ми остаточно вирішили зробити цей крок і поставити водичку для собачок.

Виявляється, перегрів та зневоднення небезпечні для чотирилапих. Смерть в спеку без води може настати за два дні. Собаки ж «охолоджуються» в основному через випаровування слини.

Ангеліна Романова, ветеринарний лікар

- Тварини не мають на своєму тілі потових залоз. Вони пітніють лише через подушечки лап. А також через дихання та язик. Тому їм дуже складно зберегти нормальну температуру тіла і важливо мати постійний доступ до води.

Тварина середніх розмірів за нормою має випити мінімум 400 мілілітрів води. В спеку – у 4 рази більше. Ознаки зневоднення – млявість, сухість слизових оболонок, западання очей. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію