На Полтавщині робитимуть операції на відкритому серці

Під час консультативного прийому троє фахівців за кілька годин оглянули 26 дорослих пацієнтів і чотири дитини. 

З 30 оглянутих пацієнтів 24 потребують серйозної кардіохірургічної допомоги. Найпоширеніша патологія – ішемічна хвороба серця. У дітей – вроджені вади серця, прокоментував результати виїзду директор Інституту Василь Лазоришинець. 

"За рік ми прооперували більше 8  тисяч пацієнтів, а результати лікування у деяких пацієнтів краще, ніж після європейських чи американських шпиталів. Ми давно використовуємо світові технології і вдосконалюємо методики. Відзначу, що ми давно співпрацюємо із закладами охорони здоров’я Полтавської області. Нещодавно у нас була пацієнтка з Полтавщини на 36 тижні вагітності з пухлиною серця. Мультидисциплінарна команда зробила їй кесарів розтин, дитинка з’явилась на світ здоровою, але мама потребувала трансплантації серця. Потім я виступав на одному акушерському форумі, де були присутні народні депутати, розповів про цей унікальний випадок і вони допомогли з документами, щоб відправити її до Білорусі. І тамтешні колеги пересадили їй серце, через 10 днів пацієнтка повернулась до нас. Зараз вона вже вдома, тепер Департамент охорони здоров’я опікується забезпеченням імуносупресивною терапією". 

Наступний етап – на Полтавщині почнуть виконувати операції на відкритому серці після того, як завершиться комплектація нового кардіоцентру. Будівля вже майже завершена, навіть є апаратура, потрібні спеціалісти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію