Побачив рекламу наркотиків – замалюй

Полтавці стають активніші. Побачив «рекламу смерті» на стіні – повідомив поліцейським або замалював сам. Чи можна карати власників будівель, де є «адреси» наркотиків, і яка статистика по рейдах поліції – знає Анна Ружін.

 На сайті міської ради була розміщена петиція «Так наркотикам!». У ній автор пропонує карати власників будівель, де є «адреси» місць придбання наркотиків. 

Пропоную: притягувати до адміністративної, а ліпше – до кримінальної відповідальності фізичних чи юридичних осіб, у власності яких знаходиться житлова, промислова споруда, ландшафтна архітектура тощо, сплюндрована цими написами, якщо вони не стерті чи не замальовані упродовж певного часу.

Чи законно це, ми поцікавились у адвоката. На його думку, міська рада не уповноважена карати порушників. 

Тарас Захаров, адвокат

- За результатами розгляду цієї петиції буде повідомлено, що, на жаль, адміністративна відповідальність у нас в відповідному кодексі, кримінальна відповідальність – також. Всі статті правопорушення, які зазначені, то вони закріплюються в кримінальному кодексі, тому, на жаль, Полтавська міська рада не може прийняти відповідне рішення про встановлення відповідальності.

На «гарячу лінію» управління з протидії наркозлочинності у поточному році активісти залишили 50 повідомлень з місцями розповсюджень написів. 

У 2018 році така цифра була за весь рік. 

Якщо порушника, який малює на стінах, таки вдасться затримати, його притягнуть до адміністративної відповідальності за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме – порушення правил благоустрою міста.

Оксана Заплавна, оперуповноважена управління протидії наркозлочинності ГУ НП в Полтавській обл.

- На сьогоднішній день у нас проведено більше 300 рейдів. В цьому році у нас проводилося близько 45 рейдів, спрямованих на замальовування та знищення написів, що мають факти розповсюдження наркотичних психотропних речовин.

Крім цього, й звичайні полтавці беруть активну участь у замальовуванні написів на стінах, щоб не розповсюджувалась «реклама смерті». Балончик з фарбою та рукавички. Ось секрет знищення рекламних написів. 

Андрій Усачов, замальовує написи 

- У мене з собою в автівці балончик. Як тільки побачив, то дістав і замалював, якщо є якась хвилинка. Уже років 3 мабуть, уже не пам'ятаю навіть, коли це було. Перше це з'явилося на в'їзді до мого мікрорайону, і це на самому найбільшому проїзді, де найбільше людей ходить. От на стіні намалювали, і я його вперше замалював.

Деякі полтавці підходять креативно до знищення написів. І малюють за допомогою трафаретів написи або невеличкі картини. І це не просто заховає адресу, а й прикрасить фасад будівлі.

Стрічка новин