Чим будуть займатися новообрані депутати?

Правозахисники оприлюднили 13 пріоритетних завдань для депутатів Верховної Ради наступного скликання. Його презентація відбулася під час прес-конференції у Києві в «Укрінформі».

Зокрема, серед 13 пунктів презентованого плану – заклики ухвалити зміни до розділу ІІ Конституції України «Про захист прав та свобод людини», скасувати мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення та ухвалити закон про обіг землі, продовжити проведення судової реформи, ухвалити зміни до Кримінального процесуального кодексу щодо суду присяжних, внести зміни до адміністративного та кримінального кодексів для вдосконалення механізмів притягнення до відповідальності за дискримінацію та злочини на ґрунті ненависті тощо. Правозахисники розраховують на те, що вдасться зустрітися з усіма партіями, які заявили про балотування до Верховної Ради, та обговорити їхній план «Правозахисного порядку денного». Кажуть: сподіваються, оновлення парламенту принесе і оновлене ставлення депутатів до цих питань. 

Олександра Романцова, виконавчий директор Центру громадянських свобод 

- Ті фахівці та представники тих організацій, які взяли участь у розробці цих пунктів, – це, власне, організації, які займаються правозахистом вже багато років, і які сподіваються на те, що ці пункти стануть основою діалогу між правозахисниками, тими, хто розробляв законодавчі ініціативи, тими, хто пропонував зміни у загальні правила виконання прав людини в Україні і новим парламентом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію