Мешканці Полтави скаржаться на гул мотоциклів вдень та вночі

Мотоцикліст - повноцінний учасник дорожнього руху. Тож чи є це порушенням, і чи взагалі можливо оштрафувати мотоцикліста за гучний шум, дізнавались наші журнілсти.

Полтавка Марина Мізіна проживає на площі Зигіна. Скаржиться на те, що вночі через різкий та гучний шум мотоциклістів не може відкрити вікна, балкони. Галасливий рев залізного коня заважає спати. 

Марина Мізіна, полтавка

- Дуже часто мотоциклісти влаштовують тут собі ралі. В них таке переможне коло. З площі Зигіна до Сінної вони об`їжджають. На світлофорах обов’язково зупиняються і газують.

За правилами дорожнього руху України мотоцикліст є повноцінним учасником дорожнього руху і має право пересуватися на своєму транспорті як вдень, так і вночі. Якихось певних часових обмежень - не передбачено в правилах дорожнього руху, розказує лейтенант поліції Руслан Возниця. 

Руслан Возниця, інспектор роти № 1 управління патрульної поліції Полтавської області

- Двигун працює дуже гучно. Але сам цей шум – він є роботою двигуна внутрішнього згорання самого мотоциклу і це не являється порушенням чинного законодавства, що це не є порушенням режиму тиші. І притягнути водія до відповідальності за це не є доцільним, законним.

Є такий термін - глушник. Його використовують для зниження шуму в транспорті. Він має різноманітні моделі: штатний та прямоточний. Штатний відповідає за зменшення звуку. Прямоточний глушник же дає той самий голосний, різкий звук, на який нарікають полтавці.  Спеціально для таких глушників додається пристрій DB-killer. Цей елемент вкручують в глушник для зниження шуму. Проте все залежить від людини, каже байкер Андрій Андрущенко, бо не кожен хоче знижувати шум задля спокою полтавців.

Андрій Андрущенко, байкер

- Люди звертають увагу. Дивляться, «о, їде кльовий мот, класно звучить». Все це є певна субкультура.

Марина Мізіна обурена. До гучного звуку звикнути вкрай важко. Хоча мотоциклісти ганяють по дорогам міста не перший рік. 

Марина Мізіна, полтавка

- З травня вони розпочинають свій сезон і влітку весь час це відбувається до пізньої осені.

Стрічка новин