Сортуй сміття по-європейськи

У мікрорайоні «Садовий», що у селищі Розсошенці, встановили нові контейнери, привезені з Європи. Й заодно – провели дитяче свято, де в ігровій формі навчили сортувати непотріб місцевих малюків та їх батьків.

Місткі, легкі, з невеликим отвором. Будівельна компанія-забудовник мікрорайону Садовий, «Комбінат виробничих підприємств» вирішили «йти в ногу» з європейською спільнотою та заохотити полтавців сортувати сміття - пластик, папір, скло окремо. 28 контейнерів закупили в Чехії. Вже в Україні до баків приєднали зручні коліщата. 

Іван Окара, заступник директора підприємства-забудовника м-ну «Садовий»

- Головна ідея – це знизити навантаження на Макухівське сміттєзвалище.  Тобто, ми хочемо максимальну кількість ліквідної сировини дістати з цього неліквідного сміття.

Ліквідна - така, що приносить прибуток. Сміття відвозитимуть до пунктів прийому сировини. Вже підписали договір з підприємницею Іриною Пісоцькою, власницею мережі таких точок прийому. Далі мотлох чекає переробка на спеціальних комбінатах в Києві, Харкові, Дніпрі. Тобто - друге життя. Адже не таємниця - полтавське сміттєзвалище вщент переповнене. 

Ірина Пісоцька, підприємиця, власниця пунктів прийому вторсировини

- У Полтаві з’являється чимало свідомих людей,  вони не хочуть викидати сміття у довкілля. Будемо їх вчити, будемо співпрацювати, і будемо робити нашу Полтаву чистою. 

Ірина мріє, щоб кожен район Полтави міг «похвалитись»  сучасними баками для роздільного збору непотребу. А також - аби люди не лінувались викидати відходи окремо. 

Наталія, мешканка мікрорайону «Садовий»

- Тепер будемо сортувати. Просто раніше не було куди власне сортувати. Просто стояли баки «для всього» металічні. Тепер поставили такі пластикові – так що з задоволенням будемо.

Зоя Ксьондз, мешканка мікрорайону «Садовий»

- Ми вже почали сортувати. Мої діти задоволені. Їм це подобається. Ми навіть різнокольорові кульочки купили, сортуємо, це дуже класно. 

Дітям про екологічну небезпеку та необхідність правильно викидати сміття розповідають аніматори-Фіксики. «Корисні» розваги  організували забудовники. Сам заступник директора компанії перевтілився у суворого безхатченка, який вчить дітей не забруднювати планету.

Ірина, мешканка мікрорайону «Садовий»

- Я вважаю, що це дуже важливо для нашого довкілля, і ми повинні щось робити, щоб врятувати нашу планету.

На закупівлю баків витратили 400 тисяч гривень. В Україні подібних поки що не виготовляють.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію