Небезпека на порозі школи

Про це стверджують батьки дітей та працівники Полтавської школи №40. У ній навчаються здебільшого учні з обмеженими можливостями. Щоб зайти у приміщення школи, їм потрібно подолати кілька перешкод. Звернення до чиновників результату не дали. Хто винен та чи буде безпечним підхід до навчального закладу до 1 вересня, дізнавалася Марина Покшіна.

- Ось так, спокійно я йшла, ось так стаю, тут же рівно, але ж ось горб, я за цей горб зачіпаюсь, і вдаряюся ногою об східці, і падаю, повністю падаю, вибиваючи свій палець.

Лікар-офтальмолог навчального закладу Людмила Мовчан показує, як кілька днів тому травмувалася на східцях. Говорить: обійшлося лише вибитим пальцем. Утім, медик переконує: якби на її місці була дитина, та ще й невисокого зросту, наслідки були б гіршими.

Людмила Мовчан, лікар-офтальмолог КЗ «Полтавська спеціалізована ЗОШ №40» Полтавської МР

- Знаєте, у нас навчаються діти, які із залишковим зором, слабозорі діти, діти з комбінованими вадами. У нас 30% учнів – це діти з обмеженими можливостями. І ось це все, що ви зробили, це небезпечно для їхнього здоров'я і навіть для життя, тому я прошу, або зробіть це як треба, або, якщо ви не можете, то до приходу дітей, до 1 вересня, заберіть ось це все.

Мама учениці школи Вікторія Родічева також обурена входом до приміщення школи. Пояснює: вихованці у цьому закладі – здебільшого, діти з вадами або рухового апарату, або зору. Щоб потрапити на уроки, подолати потрібно неабиякі перешкоди. 

Вікторія Родічева, мама учениці КЗ «Полтавська спеціалізована ЗОШ №40» Полтавської МР

- Особисто моя донька також має ДЦП, і проблеми із зором, і відсутність пандуса, відсутність нормального входу вхідної групи, ну це просто кричущий був недолік для подібної школи, для спеціальної школи і комунального закладу до того ж, то про яку доступність можна казати?!

За словами Вікторії Родічевої, батьки дітей і адміністрація школи неодноразово зверталися до чиновників, аби ті виділили кошти на поріг та пандус. Утім, це виявилося непросто. Коли міська рада все ж зробили вхід, користуватися ним неможливо. Жінка переконана: це пов'язано з грошима.

Вікторія Родічева, мама учениці КЗ «Полтавська спеціалізована ЗОШ №40» Полтавської МР

- Рік розробляли проекти, щось там вигадували, якісь причини, чому не будувати, лише у 2017 почали будівництво, і цілий рік його провадили, цілий рік, тим більше, що дотягнули до початку навчального року, я як громадська активістка вважаю, що це пов'язано з тим, що роботи на працюючому об'єкті оплачуються дорожче.

У процесі зведення батьки дітей говорили будівельникам, що ті будують неправильно. За словами Вікторії Родічевої, їх слухати не хотіли. Результат жінка показує. Майже на кожному кроці чатує небезпека. Гумові килимки повинні міцно прилягати до асфальту. Утім, вони відслоюються. І це далеко не всі проблеми із входом у приміщення школи. 

Марина Покшіна, кореспондент

- У цій школі навчаються і діти, які переміщуються на візочках колісних, зайти та вийти з приміщення для них – неабияка проблема. Окрім поручнів, які не відповідають вимогам, тут ще й гострі кути, оминути які практично неможливо.

Регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Ірина Твердохліб показує, як заїжджає по пандусу. Переконує: аби це зробити, потрібна неабияка сила.

- Ось скільки мені сили потрібно, щоб я дотягнулася до цього поручня. Значить, потрібно це робити спрожогу. Я не думаю, що дитина це зробила би самостійно.

Ірина Твердохліб демонструє: висота поручнів зовсім не відповідає вимогам. Діти раннього віку не дотягнуться ні до якого з них. Крім того, на різних ділянках вони різні. Посередині шляху – гострий кут. Територія пандусу не покрита навісом. Взимку на ньому дуже слизько.

Ірина Твердохліб, регіональний представник Нац. Асамблеї людей з інвалідністю України

- Те, що стосується доступності, воно повинно відповідати трьом критеріям: зрозумілість, тобто, візуалізація, доступність і безпечність. Доступність наче є, але безпечності нема, тому що всі абсолютно складові цієї тактильної плитки, вони є всі абсолютно до єдиного небезпечними. А це рано чи пізно призведе до чийогось травматизму.

Аби дізнатися, що робити батькам школярів, ми звернулися до юристів. Останні переконують: відстояти своє право на безпечне перебування у навчальному закладі можна. Звернутися слід до уповноважених осіб і обов'язково зробити це у письмовій формі.

Тарас Захаров, адвокат

- Батькам, я думаю, що й адміністрації школи потрібно звертатися з відповідними заявами до Управління освіти або Полтавської міської ради, які виступили замовником вказаних робіт. Якщо не буде відповідного реагування, то, звичайно, потрібно звертатися до правоохоронних органів, тому що будь-який, за загальними правилами, договір про проведення будівництва по реконструкції або будь-яких ремонтних робіт, він передбачає, що всі роботи повинні бути виконані відповідно до будівельних норм.

Йдемо до заступник начальника Управління освіти Оксани Кісільової. Вона пояснює: про проблеми школи знають. Говорить: ними був направлений лист до управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому. Обіцяє: врахують усі побажання Ірини Твердохліб щодо потреб маломобільних груп населення. 

Оксана Кісільова, заступник начальника Управління освіти Полтавської МР

- Дана ситуація на контролі, постійно ведуться перемовини. І думаю, що наступними найближчими тижнями буде поданий документ на кошторисну документацію для того, щоб це впровадити у життя.

Ми будемо слідкувати, чи зроблять безпечний підхід до школи до початку навчального року. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію