В бібліотеці вчили робити ляльок-здравниць

В Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Котляревського провели майстер-клас з виготовлення ляльок-здравниць. Напередодні свята Івана Купала всі охочі прослухали історію магічного свята та навчилися майструвати мотанки. Нагадаємо, Івана Купала – традиційне східнослов'янське свято, яке відзначають у ніч з 6 на 7 липня.

Жанна Борщ ходить з подружками до територіального центру на різні гуртки. Каже, що вони - активні пенсіонерки. Першу подібну ляльку полтавка зробила 7 років тому. Та й називалася вона по-іншому, а саме лялька-травничка.

Жанна Борщ, полтавка

- Я вважаю, що тут всі люди присутні з активною життєвою позицією. Тому ми сюди прийшли. Нам все цікаво. Нам жити цікаво. Але, що цікаво. Я коли приїхала в Нью-Йорк, жила на квартирі. Я приїхала і побачила таку саму травничку на поличці. В мене було таке здивування. Думаю, бачите, травнички не тільки у нас, але й в інших країнах.

У стінах обласної бібліотеки відбулася етно-мандрівка «Чарівна купальська ніч», присвячена до свята Івана Купала. Проте організатори вирішили зробити акцент саме на збиранні цілющих трав. 

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності обл.бібліотеки ім.Котляревського 

- Саме наш відділ займається організацією різноманітних соціокультурних заходів. В тому числі й майстер-класів. Ми і листівку колись робили великодню, і декупаж робили, і ляльку-мотанку робили. А от сьогодні - лялька-здравниця.

Лялька-здравниця - це такий різновид традиційної української людської фігурки. Закладати в неї можна ті предмети чи трави, в залежності від того, що ви хочете мати в своєму житті.  Наприклад, ромашка, вона ніжна та добра; колоски жита, пшениці - краса та хороші гості, безсмертник означає довголіття, здоров’я. Лялька слугує оберегом та аромотерапією  для дому. Майстриня Віта Малінська поділилася секретами по її виготовленню. Каже, що ляльок роблять для побуту.

Віта Малінська, співробітниця відділу надання соц.послуг Полтавського тер.центру денного обслуговування

- Треба ці куколки-здравниці робити, щоб вони були дійсно такі сакральні, щоб думки ваші були чисті. Можна використовувати все, що є у вас під рукою і в той же час буде дуже цікаво.

Охочих відвідати майстер-клас запрошували через інтернет. Гості дізналися про містичне свято, його традиції та про трави. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію