Заробітна плата вчителів збільшиться

Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого візиту на Полтавщину. Фахівці з досвідом отримають підвищення на 10%, молоді спеціалісти – до 60. Продовжує реалізовуватися і реформа НУШ. А за 3 роки в Україні з'явилося 400 філій опорних шкіл та понад 1 тисяча автобусів на підвіз учнів до цього місця навчання. Про результати оновлення та що ще чекає на учнів та їх батьків – далі у сюжеті.

Яскраві коридори, нестандартне розміщення столів у приміщенні, мультимедійна дошка та іграшки. Такий вигляд тепер має кабінет у школі за програмою НУШ. У кожної дитини є власний простір для розвитку та творчості. Основний принцип навчання – через практичні дії, а не теорію, і розвивають навички замість того, щоб заучувати інформацію. Реформа передбачає зміни в порядку зарахування дітей, співпраці між вчителями і батьками, оновлення матеріально-технічної бази шкіл.

Цього дня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич приїхала на Полтавщину і зустрілася з освітянами в педагогічному університеті імені В. Г. Короленка. Вона розповіла, як впроваджується реформа НУШ та повідомила нові статистичні дані. Результати показали, що дітей не варто змушувати читати. 

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України

- Кращі результати з тесту з читання отримали ті діти, яким менше задавали читати, які читали до 30 хвилин. Тим, яким задавали читати більші обсяги, мали гірші результати.

Наразі в міністерстві готують реформу оплати праці педагогічних працівників. Це дозволить збільшити зарплатню наступним категоріям: вихователям в дошкільних закладах, молодим вчителям, майстрам виробничого навчання. 

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України

- Для тих, хто зараз отримують високу оплату праці, отримають більше на 10%, а зарплатня вищевказаних педкатегорій зросте на 60%. Ми зможемо втримати молодого вчителя. Він приходить і не має стажу, не має тих надбавок та категорій. І як результат – він не втримується в школі, навіть якщо любить цю професію.

Пілотний проект стартував у 2017 році і охопив приблизно сотню шкіл. У 2018 році понад 400 тисяч першокласників почали вчитися за новими стандартами. Щоб вчителі могли фахово навчати дітей, вони проходили курс навчання. 

Спілкування пройшло у формі бесіди. Всі охочі могли поставити міністру питання та отримати відповідь.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію