Чи подовжили запобіжний захід?

В Октябрському районному суді відбулось перше засідання у справі аварії в центрі міста, яка забрала життя 15-річного Артема Левченка. На ньому розглянули декілька клопотань, одне з яких стосувалось подовження запобіжного заходу для обвинуваченої Наталії Саєнко. Чи задовольнив клопотання суд? Знає Ірина Щербак.

- Проводиться підготовче судове засідання по матеріалам даного кримінального провадження.

Розпочалось підготовче судове засідання у справі моторошної аварії в центрі міста, яка забрала життя 15-річного Артема Левченка, з виступу прокурора Дениса Ковінька. На розгляд суду він подав два клопотання, одне з яких стосувалось подовження запобіжного заходу, домашній арешт у нічний час для обвинуваченої Наталії Саєнко. 

Денис Ковінько, прокурор 

- У зв’язку з викладеним прошу продовжити строк дій запобіжного заходу обвинуваченій Саєнко Наталії Олександрівні у вигляді домашнього арешту у нічний час. Подовжити даний запобіжний захід на два місяці, а саме, до 09.09.2019.

Вислухавши прокурора, адвокат сторони потерпілих Дмитро Семеха висловив думку родини Левченків, котрі вважають домашній арешт у нічний час недостатнім запобіжним заходом для обвинуваченої і вимагають змінити його на тримання під вартою. 

Дмитро Семеха, адвокат родини Левченків 

- Обвинувачена має достатньо фінансових можливостей переховуватись від суду, знищити, сховати чи спотворити будь-яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Даний факт вже мав місце з відеореєстратором та може повторитись під час суду. Від моменту скоєння ДТП до сьогоднішнього дня демонструє поведінку, що направлена на уникнення відповідальності. Спочатку відмовлялась надавати покази слідству, потім надавала ніби-то докази фінансової допомоги членам моєї сім’ї. Надалі, під час допитів, надавала заплутані покази, спрямовані на виправлення своїх дій. 

Наталія Левченко, мама загиблого Артема Левченка 

- Саме страшне в цій ситуації, це з моєї позиції, що Саєнко абсолютно не розкаюється. Продовжує жити звичайним життям, спить вдома. Це нормально? Вбив людину – спи дома. 

Також сторона потерпілих додала матеріали, які підтверджують клопотання. В свою чергу адвокати обвинуваченої попрохали надати їм час, аби вони змогли ознайомитись з матеріалами клопотання. Суд оголосив перерву на 20 хвилин. 

- О 12:40 ми продовжимо судове засідання, будь ласка, знайомтесь.

Після продовження судового засідання, ознайомившись з матеріалами клопотання, адвокати Наталії Саєнко заявили: звинувачення не відповідають дійсності. Натомість додають, обвинувачена взагалі не потребує жодного запобіжного заходу. 

Богдан Глядик, адвокат Наталії Саєнко 

- Дане клопотання, воно є великим, але в основному воно є виключно маніпулятивне, воно нічим не підтверджується. Більше того, є заперечення в матеріалах кримінального провадження тим обставинам, викладеним в цьому клопотанні. Тому, Ваша честь, правових підстав його задовольняти я не бачу.

Висловивши всі думки, суд відправився до нарадчої кімнати. По поверненню до зали засідань суддя Анатолій Савченко ухвалив. 

Анатолій Савченко, суддя справи

- Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно обвинуваченої Саєнко Наталії Олександрівни задовольнити. Продовжити строк запобіжного захожу обвинуваченої Саєнко Наталії Олександрівни строком на 60 діб, а саме, до 2 вересня 2019 року.

Після винесення рішення підготовче засідання продовжилось. Сторони продовжили подавати на розгляд суду клопотання. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію