Вода стала причиною мітингу у Нових Санжарах

Біля будівлі Новосанжарської селищної ради зібралось понад пів сотні обурених мешканців Нових Санжар. Мітингувальники з плакатами в руках вимагали у чиновників зниження тарифів на воду та покращення її якості.

Тетяна Двірна, мітингувальниця 

- Насправді навіть у Києві тарифи дещо нижчі, ніж тут, а якість води вища, ніж та, яку ми вживаємо в даний момент на своїй вулиці. І моя дитина це повинна пити.

Питну воду у селище постачає комунальне підприємство «Джерело». Воно підпорядковується Новосанжарській селищній раді. Із 16 квітня тарифи для мешканців підвищились до 18 грн 50 копійок за кубометр холодної води замість 12 грн 70 копійок.  

Микола Ященко, мітингувальник 

- Я можу сплатити? Я щомісяця отримую пенсію, і йду в аптеку, і скупляюся на тисячу гривень.

Аби відстояти права новосанжарців, до стін селищної ради приїхав народний обранець Артем Вітко. Він разом із людьми вимагав, щоб Новосанжарський селищний голова Інна Коба вийшла й прокоментувала ситуацію. Проте її на робочому місці застати так і не вдалось. 

працівниця Новосанжарської селищної ради 

- Її немає зараз на місці. Коментарів ніяких я не можу вам надавати.

Під час мітингу Артем Вітко повідомив людям про те, що подав депутатський запит прем’єр-міністру щодо проведення комплексної перевірки КП «Джерело». Зокрема, з’ясувалося, що за інформацією Державної служби геології та надр України, дозвіл на користування надрами у КП «Джерело» відсутній. По-друге, Державне агентство водних ресурсів повідомило: дозвіл на спеціальне водокористування для КП «Джерело» не надавався. Окрім того, підприємство порушує порядок формування тарифів, затверджений Кабміном. Тобто, тарифи на воду економічно необґрунтовані. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Сьогодні кричущий день. Чому кричущий? Тому що місцева влада не вийшла навіть до людей. Вони знали через мережу Фейсбук, їх було проінформовано про те, що сьогодні тут будуть збиратися люди саме біля Новосанжарської селищної ради, аби обговорити необгрунтованість тарифів. У нас є відповідь, що тарифи завищені. В них є ще дві доби на усунення всих недоліків. Через дві доби ми вдамося до більш дієвих методів.

За словами новосанжарців, цей мітинг – остання надія. Зараз вони сподіваються тільки на рішучість Артема Вітка. 

Світлана Самойленко, мешканка Нових Санжар 

- Ми маємо велику надію на те, що Артем Леонідович нам допоможе, і саме з його підтримкою ми зможемо зрушити з мертвої точки це питання. Бо за ці роки до кого ми тільки не зверталися: і до нардепів, і до чиновників, і до відомих людей на Полтавщині і в Україні, але підтримки ми не отримували.

За розвитком подій у Нових Санжарах ми будемо слідкувати й далі. Дивіться наші наступні випуски.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію