3 липня – Всесвітній день відмови від одноразових пакетів

За кілька днів до цієї дати полтавка Ірина Коноз закликала українців перейти на багаторазові торбинки чи контейнери. На свої сторінці у соціальній мережі активістка почала публікувати світлини, де вона купує продукти, не використовуючи поліетиленові кульки. 

Ірина Коноз – менеджер, волонтер, активістка, актриса аматорського театру. Два місяці тому відмовилась від використання поліетилену. 

Ірина Коноз, відмовилась від використання поліетилену

- Ми багато подорожуємо з чоловіком машиною по Україні, і завжди в мене був шок від того, як з кожним роком все більше і більше на узбіччях з’являється сміття у вигляді пакетів. Особливо, коли це навесні, коли сходить сніг, це просто жах.

Виявилось, випрацювати нові звички – не складно. Достатньо придбати багаторазові екоторбинки з тканини, або пошити їх власноруч. 

Ірина Коноз, відмовилась від використання поліетилену

- Також використовую пластикові контейнери, скляні банки, для молока, наприклад. Щодня беру з собою термокружку, для кави на виніс. Або у ній беру з собою якийсь напій чи просто воду.

Пластикові контейнери – для м’яса чи риби, щоб не пакувати їжу в пластик. Сир можна загортати в аркуш пергаменту. Проте, не всі продавці чи адміністратори магазинів погоджуються «відпускати» товар, наприклад, фрукти, не у кульок. 

Ірина Коноз, відмовилась від використання поліетилену

- У великих супермаркетах продавці ставляться з осторогою. Як правило, я купую щось на ринку або в невеликих магазинчиках. Там вже звикли до моїх «причуд». 

Українцям не вистачає екоосвіти, каже Іра й мріє проводити лекції на тему сортування сміття.

А тим часом у світі щосекунди купують 160 тисяч поліетиленових пакетів. 

Максим Макуха, технічний спеціаліст ГО «Еколтава»

- Головне, щоб це пластикове сміття, яке виробляється людьми, не потрапило на звалище, тому що воно не піддається біологічному розкладу, і там може 10-ки років лежати.

Пластик розкладається більше тисячі років. 

За підрахунками, кожен українець використовує за рік приблизно 500 поліетиленових пакетів. Мікрочастинки пакетиків отруюють ґрунт та рослини. Від пластику часто гинуть морські тварини, що плутають його з їжею.

Пластик виробляють із природного газу та нафти. Видобуток цих ресурсів шкодить природі.  

В Україні зареєстрований законопроект щодо зменшення кількості  поліетиленових пакетів у обігу. Проте, він досі не діє. 

Максим Макуха, технічний спеціаліст  ГО «Еколтава»

- Є різні бачення, наприклад, що поступово треба взагалі відмовитись від них, але для початку заборонити їх безкоштовну видачу, зробити так, щоб пакети давались з певною товщиною стінки, зробити їх багаторазовими.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію