Україна опустилася на кілька позицій в рейтингу паспортів світу

Проте при цьому вона займає досить високу позицію в цьому рейтингу.

Україна втратила кілька позицій в рейтингу паспортів, опустившись на чотири пункти в Індекс паспортов світу швейцарської консалтингової компанії Henley & Partners, оцінює їх за кількістю країн, які можна відвідати без віз. До 2017 року, коли запрацював безвізовий режим з ЄС, Україна займала 99 місце в рейтингу. Через рік український паспорт вже увійшов до топ-40, але в середині 2019 року опустився на 44 місце.

За заявою укладачів, Індекс громадянств світу намагається дати максимально об'єктивну оцінку цінності і привабливості громадянств різних країн. Саме громадянств, а не країн, тому що на можливості людини впливають не тільки умови життя в країні, де він народився, але і доступність переїзду в інші держави і пересування по світу в цілому. Експерти Henley & Partners склали рейтинг на основі аналізу зовнішньополітичних, економічних і соціальних факторів, виходячи з яких поставили паспорти за рівнем загальної привабливості.

Цікаво, що до 2018 року протягом п'яти років лідирував німецький паспорт. Німеччина втратила гегемонію через економічны показники і менш вільне переселення в порівнянні з іншими країнами Євросоюзу. Трійку лідерів в останньому рейтингу замикають Данія, Італія та Люксембург (186 країн). Серед країн колишнього СРСР найпривабливіші для подорожей паспорти у Литви (дев'яте місце) і Латвії (десяте місце). Потім йде Україна, правда, за півроку вона опустилася на 44 позицію в зв'язку з зміною візової політики Джібуті і Беніну.

З паспортом України можна відвідувати без віз 126 країн. В першу чергу, мова йде про 26 країни Євросоюзу (окрім Британії та Ірландії) і ще чотири країни Шенгенської зони, які не входять в ЄС (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія). Щоб відвідати ці країни, потрібно мати біометричний закордонний паспорт.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію