Що передбачає законопроект проти матюків

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає покарання за використання лайливих слів.

На сайті парламенту з’явився законопроект №10414 Про протидію лихослів’ю. Він передбачає штрафи та покарання за використання матюків.

Мета законопроекту – боротьба з використанням нецензурної лайки під час трансляції телерадіопередач, публічних виступів,  а також під час розповсюдження матеріалів, що містять нецензурну лайку засобами масової інформації та в інші способи.

У проекті закону прописана відповідальність за вживання нецензурної лексики публічними особами,  в громадських місцях, під час телерадіопередач і в ЗМІ. Суми штрафів коливаються від 51 грн до 1 700 грн. Передбачені також громадські роботи терміном від 40 до 60 годин та адміністративний арешт до 15 діб, повідомляють Факти.

Також у законопроекті запропоновано отримані від сплати штрафів за адміністративні порушення кошти направляти на розвиток Українського культурного фонду.

До слова, ініціатором законопроекту є Ольга Боломолець. Головним комітетом, який розглядає проект, є комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію