Кукурудзяний метелик може знищити поля Полтавщини

Кукурудзяний метелик може знищити поля Полтавщини

Фахівці вживають заходи з його винищення

На території Полтавської області спостерігається значне поширення кукурудзяного метелика. Тому агроном-дослідник Олександр Васильєв провів моніторинг розповсюдження шкідливої комахи. Свої результати він оприлюднив на власній сторінці у Facebook, пише pl.oblast.online. Тож, згідно зі звітом, станом на кінець червня, у Кобеляцькому районі відзначається високий рівень масових польотів метелика.

Як зазначив Олександр Васильєв, зараз дуже важливо не пропустити той момент, коли шкідники будуть відкладати яйця. Тоді на поля необхідно буде внести трихограму. Також стало відомо, що кукурудзяний метелик стрімко атакує Семенівський, Шишацький, Диканський та Котелевський райони. Ні спека, ні дощі не здатні зупинити знищувача, тому масова яйцекладка розпочнеться 3 – 5 липня.

"Синоптики попереджають, що температура у ночі може понизитися до +13 °С, але треба пам’ятати, що для поодинокої яйцекладки температура повітря має бути не нижче +14 °С, а для масової – понад +17 °С", – пише агроном-дослідник.

Щоб позбавитися стеблового метелика треба вживати комплексні заходи: організаційно-господарські, агротехнічні, хімічні та біологічні.

Стрічка новин