35 міст і понад 26 тисяч безпритульних тварин

Фахівці благодійної організації «Чотири лапи» продовжують тур Україною. Допомагають зменшити кількість безпритульних собак та навчають молоді кадри. Яка ситуація в Полтаві та як задіяна міська влада в цьому питанні - далі в сюжеті.

Питання зменшення кількості безпритульних тварин гостро стоїть у багатьох містах України. Не є вийнятком і Полтава. Щорічно з міського бюджету виділяють кошти на стерилізацію. Проект стерилізаційного центру на 250 місць уже готовий давно, але отримати останні дозволи на будівництво досі не можуть. Причина – відсутність дозволу від «Полтаваобленерго».

Поки що із зменшенням популяції безпритульних тварин допомагають представники організації «Чотири лапи».   

Майя Матвеєва, депутат Полтавської міської ради

- В 2016 році по цій програмі було стерилізовано 380 тварин. І це з допомогою «Чотирьох лап». А в 2017 році було стерилізовано 540 тварин. 2018 - 976 тварин. Був створений відділ при КАТП-1628 для популяції зменшення бездомних тварин і вирішення проблеми в місті.

Закон про гуманне ставлення до тварин є, але порушень у цій сфері безліч. Все більше колишніх домашніх улюбленців опиняється на вулиці. Деякі зазнають і жорстокого поводження. А все – через невідповідальне ставлення господарів. Тож єдиний гуманний шлях – зменшувати популяцію безпритульних тварин. 

Олександра Лісчишина, директор ТОВ «Чотири лапи» (Україна) 

- Наша організація працює в Україні з 12 року. І вже ми проїхали 35 міст. Більше, ніж 26 тисяч безпритульних тварин було стерилізовано саме організацією «Чотири лапи». Щодо стану справ в Україні, так у нас є закон, але його треба покращувати, як і кожен закон. Тому ми наразі працюємо в робочій групі щодо розробки законодавчих актів закріпити гуманне ставлення до тварин.

Відлов, стерилізація та реєстрація. Три кроки, за якими діють фахівці благодійної організації «Чотири лапи». 

Всі собаки відловлюються гуманними методами, в більшості випадків - руками. Приїздять уже вчетверте. Мета візитів – не лише надання медичної допомоги тваринам, а й професійна підготовка кадрів.

Катерина Луцкевич, ветеринарний лікар ТОВ «Чотири лапи» (Україна) 

- Так як і минулі рази ми запрошуємо місцевих ветеринарних лікарів, студентів. Запрошуємо на навчання та обмін досвідом. Щоб показати техніку операції, яка дозволяє скоротити післяопераційний період. Показуємо і які матеріали використовуємо, і всі інструменти, які дозволяють мінімізувати травматизацію тварини.

Час виходу із наркозу – індивідуальний для кожної тварини. В середньому він складає близько 15 хвилин після операції, протягом цього часу собаки починають проявляти ознаки свідомості.

Фахівці сподіваються: спільними діями організації та міської програми кількість бездомних тварин у місті стане меншою. Але при цьому закликають і власників пухнастиків ставитися до домашніх улюбленців відповідально. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію