Автівка у проваллі

У Полтаві легковий автомобіль ВАЗ-2106 втратив асфальт під колесами та потрапив до нечистот. Власник Іван Білан встиг лише забрати документи та телефон. На очах «шістка» пішла під воду. Що говорять комунальники і чи буде компенсація, знає Анна Ружін.

На цих кадрах автівка ще на поверхні асфальту, але їхати нею вже неможливо. Її власник Віктор Білан о пів на восьму мав виїхати на роботу, але асфальтове покриття під колесами почало розсипатися. Чоловік встиг вискочити з автівки та забрати документи. За 15 хвилин автомобіль провалився на глибину 5 метрів. Машину залило нечистотами. Свідки події фотографували та викладали світлини до соціальних мереж.

Віктор Білан, власник автівки 

- Сів та їду на роботу. Їхав по дорозі. Удар: «бах»! Головою в стекло. Вийшов з машини - переднє лєве колесо вобще не видно. Заднє ціле, ну машина лежить на пузі, як кажуть. Ну а що зробиш? Нічого не зробиш. Спереду та ззаду асфальт, яким підперта машина. Кинувся шукати когось допомогти, але нікого немає. Викликав ДСНС, вони приїхали, подивилися, але кажуть, що нічого зробити не можуть. Постояли та й поїхали.

Працівники «Водоканалу», які прибули на місце пригоди, встановили, чому провалився асфальт. Вони й займалися порятунком автівки.

Євген Забишний, головний інженер КП «Полтававодоканал»

- Це біда міста Полтави. Це руйнація залізобетонних трубопроводів, які були застосовані при будівництві каналізації у 70-80 роках минулого століття, які внаслідок сульфатно-газової корозії повністю зруйнувалися. Під землею є такі місця, де взагалі немає трубопроводу, а лише ступіння грунта утримує рух стічних вод, які поступово вимивають той грунт. І ось стаються такі прикрі сюрпризи.

Щоб витягнути автомобіль та не залишити мікрорайон без води,  працівники «Водоканалу» проклали тимчасову резервну мережу, а із зруйнованого колектору відкачали воду.

Колектори в місті зношені майже на 80 відсотків. Лише торік у Полтаві сталося понад 7 десятків провалів. Для того, щоб колектори привести до ладу, потрібно інвестувати в заміну спрацьованих мереж протягом 5 років близько мільярда гривень. У підприємства коштів немає. 

Факт провалу зареєстрований і в поліції. 

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУ НП у Полтавській обл.

- Під час руху по першому ряду гаражного кооперативу автомобіль ВАЗ 2106 у мікрорайоні «Сади» провалився під асфальт. У результаті події водій легковика не постраждав. Вказаний факт в поліції зареєстрований у Полтавському відділі поліції. Триває перевірка, встановлюються всі обставини події.

Компенсацію власник автівки зможе отримати лише через суд. Але коли це буде і який розмір грошової виплати – невідомо. Та й чи покриє ця сума завдані збитки, Віктор Білан не знає. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію