310 років тому відбулася доленосна Полтавська битва

Цього дня 310 років тому відбулась знаменита Полтавська Битва між арміями шведського короля Карла ХІІ та царя Петра І. З цієї нагоди в музеї історії Полтавської битви відбувся тематичний захід. 

- На мені червоний вовняний контуш, перекрашений шовковими нашивками. На мені вузькі в той період штани, не шаровари.

Одеський реконструктор Сергій Шаменков демонструє історичне вбрання. Саме так в період Північної війни одягались українські шляхтичі або ж представники козацької старшини. 

Сергій Шаменков, представник реконструкторського руху України  

- Ми займаємось військово-історичною реконструкцією, досліджуємо строї, досліджуємо тактичні особливості армії того часу. І, в тому числі, приїжджаємо до Полтави.

Сергій Шаменков разом з колегами приїхали до музею Полтавської битви на урочистості, приурочені 310-ій річниці Великої Північної війни. Розпочалось дійство з невеличкої реконструкції навчань молодих рекрутів. Кожен бажаючий зміг одягнути на себе шведський мундир та вивчити військові команди. Екскурсовод одного з музеїв міста Артем Мороз – один із тих, хто спробував свої сили в ролі молодого солдата. 

Артем Мороз, екскурсовод літературно-меморіального музею ім.І.П.Котляревського

- А саме військовий мундир шведський я одягнув вперше. Позитивні емоції, я дуже так радий, що зміг взяти участь. Запрошую й інших долучитися до цього.

Після реконструкції так званих військових навчань відбулась демонстрація вистрілів з гармат. А проводив її керівник клубу військово-історичної реконструкції «Полтавська баталія» Михайло Меллін. 

Михайло Меллін, керівник клубу військово-історичної реконструкції «Полтавська баталія»

- Зробив діючі копії артилерії, і це вже протягом 12 років займаюсь зануренням в 310-літню давнину. Сьогодні робимо, як завжди, невеличку військово-історичну реконструкцію, вони бувають в нас масштабніші, бувають з більшим залученням реконструкторів.

Після цього всі присутні відправились до музею, там відбулась урочиста частина, на якій продемонструвати 3-D фільм «Полтавська битва». 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію