У лікарнях Полтавщини збільшили фінансування на стаціонарну допомогу

У лікарнях Полтавщини збільшили фінансування на стаціонарну допомогу

Триває трансформація первинної ланки галузі охорони здоров’я. Наразі вже майже 77% населення Полтавщини уклали договори із сімейними лікарями й отримують необхідну допомогу саме у того лікаря, якому довіряють.

З початку травня 2019 року вперше заклади отримали кошти за проліковані випадки. 60% коштів на стаціонарну допомогу заклади мають як так званий глобальний бюджет – фіксованою сумою щомісячно на основі даних за попередні періоди. 40% коштів виплачують за іншим принципом – залежно від кількості та характеристики випадків госпіталізації. Медзаклад, як постачальник послуг, подає звіти до замовника – НСЗУ. НСЗУ збирає та обробляє ці дані і на підставі звітів здійснює оплату коштів за конкретну виконану роботу.

За словами директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктора Лисака, у квітні було зафіксовано 23 123 випадки госпіталізації, у травні – 22 351 випадки. 

"Серед найбільш поширених причин госпіталізації за цей період – хвороби систем кровообігу (7465 випадків – 16%), хвороби органів дихання (4517 випадків – 10%), хвороби вуха, горла, носа та дихальних шляхів (2801 випадки – 6%) та хвороби нервової системи (2623 випадки – 6% від усіх випадків госпіталізації)", - додав Віктор Лисак. 

Всього з квітня по середину червня 2019 року за договорами з закладам-учасниками пілоту трансформації вторинної ланки медицини в Полтавській області, НСЗУ виплатила 247 799 067 грн, з них 72 085 618 грн – у вигляді оплати за випадок госпіталізації.

Пацієнту надано можливість обирати як свого сімейного лікаря, так і заклад охорони здоров’я для отримання спеціалізованої амбулаторної та стаціонарної допомоги. Тож і гроші за цього пацієнта отримає лікарня, де нададуть йому якісні послуги.

Стрічка новин