«Український наївний романтизм»

Таку назву для власної творчості обрав полтавський мистецтвознавець, доктор філософії, викладач та художник  Олег Перець. Виставку робіт живописця відкрили у приміщенні художнього музею імені Ярошенка. Вона приурочена до 55-ліття художника та 25-ліття його викладацької діяльності.

Він вчився у мистецьких школах Києва та Санкт-Петербурга, закінчив Санкт-Петербурзьке художнє училище, заснував  Братство українських митців у Ленінграді «Кобзар». З 94-го - викладач Полтавського технічного університету. Ініціатор створення сучасної полтавської школи художньої кераміки. 

А ще Олег Перець - справжній філософ. Вважає український наївний романтизм - напрямом, що уособлює прагнення нашого народу до самовираження.

Олег Перець, мистецтвознавець, викладач, художник

- У слова «наївний» є багато значень. І я зразу кажу, що це не означає «придуркуватий». Простий – так. 

А ще - натхненний, невгамовний, неосяжний, непохитний. Також науковець та митець говорить - національні традиції - серце української культури. 

Олег Перець, мистецтвознавець, викладач, художник

- Не може бути якоїсь абстрактної масової культури. Відомий український художник Опанас Заливаха, він чітко казав – культура може бути тільки народною. Немає народу – зникає культура.

На виставці - близько 40 полотен. Пейзажі, портрети, твори на біблійну тематику. Не ікони, а як каже сам «про ікони», адже «богомазом» себе не вважає.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію