На Затуринські очисні споруди завітали майбутні екологи

Для них провели екскурсію та пояснили, як очищують воду, показавши всі етапи.

На Затуринських очисних цього дня – майбутні екологи. Екскурсію для студентів проводить начальник дільниці Затуринських очисних споруд Сергій Мистюк. Планують оглянути усі етапи: від потрапляння каналізаційних стоків і до отримання чистої води. 

Сергій Мистюк, начальник дільниці Затуринських очисних споруд 

- Завжди раді вітати студентів, учнів. Завжди раді показати, яку роботу ми виконуємо, який процес роботи, як наша адміністрація і наші працівники виконують свої обов'язки, і ми – лише за екологію та наше довкілля, бо хочемо залишити після себе гарне довкілля.

Спочатку студентам показали приймальні камери стоків, а потім перейшли до приймальної камери. 

А це – спеціальні решітки, де відбирається крупне сміття, яке потім вивозиться на утилізацію. За одну зміну на Затуринських очисних спорудах може назбиратися 100-200 кг сміття.

На Затуринських очисних спорудах є два види очистки - механічна та біологічна. У реалізації останньої допомагають аеротенки. Це «активний мул» – спеціальні мікроорганізми, які окислюють органічні забруднення, очищуючи при цьому воду. Він дуже вибагливий і потребує особливого догляду. Він гине, якщо знаходиться понад 2 години без кисню. Треба слідкувати, щоб ці мікроорганізми завжди перебували у комфорті: не були «голодними», щоб їм не було холодно чи спекотно. 

Антоніна Нагощенко, майбутній еколог

- Кожен з етапів є досить складним. І досить цікаві. Мені здається, відвідувати це потрібно, тому що кожна людина повинна знати, як очищується вода і як не забруднювати її, і що потрібно туди кидати, а що не потрібно.

Студенти познайомилися із тепловими насосами, які десять років тому були встановлені на Затуринських очисних спорудах. За рахунок тепла стічних вод опалюються приміщення споруд.

На таку досить цікаву та пізнавальну екскурсію майбутніх екологів привела викладачка кафедри природничого факультету ПНПУ Олеся Ханнанова.

Олеся Ханнанова, викладачка кафедри природничого факультету ПНПУ

- Для студентів-екологів ці знання – особливо важливі. Це колись знадобитися їм у професійній сфері. Крім цього, це буде виховувати бережне ставлення до води та природоохоронної діяльності навколишнього середовища.

Біологи щороку відвідують очисні споруди «Водоканалу» та їх лабораторію. І завжди вдячні, що тут проводять змістовні та цікаві  екскурсії.

Стрічка новин